czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 maja 2008
  • wyświetleń: 1885

Włamanie do auta z trzema promilami

Policjanci z komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach przedstawili zarzuty Krzysztofowi D. - 35-letniemu mieszkańcowi tego miasta podejrzanemu o usiłowanie kradzieży pojazdu i znieważenie interweniujących funkcjonariuszy.

Reklama

Nocą z niedzieli na poniedziałek sprawca wyłamał zamek w pojeździe marki Opel Tigra zaparkowanym na ulicy Sobieskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Wsiadł za kierownicę i próbował uruchomić silnik. Nie zdążył odjechać, gdyż zauważył go przypadkowy świadek. Szybko zatrzymał złodzieja i przekazał go w ręce zaalarmowanych o zdarzeniu stróżów prawa.

Widok policjantów tylko rozjuszył sprawcę. Stał się wobec nich agresywny i wulgarny. Obezwładniono go i zakuto w kajdanki. Badanie alkomatem wykazało, że miał we krwi blisko 3 promile alkoholu. Noc spędził w Izbie Wytrzeźwień. O jego losie zadecyduje Prokurator Rejonowy w Pszczynie. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.