Wiadomości

  • 26 maja 2008
  • wyświetleń: 843

Czechowicka biblioteka wyróżniona

W tegorocznej VIII edycji konkursu „Najlepsza Biblioteka w Powiecie Bielskim w roku 2007/2008” Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach otrzymała wyróżnienie, a Filia nr 10 - MBP na Kopalni uzyskała tytuł najlepszej biblioteki filialnej w powiecie bielskim.

Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenie nagród odbyło się w Bielskiej Książnicy w dniu 7 maja br. Nagrodę z rąk starosty bielskiego Andrzeja Płonki oraz Przewodniczącej Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich – Elżbiety Stefańczyk odebrała – dyrektor MBP w Czechowicach-Dziedzicach Ewa Kmiecik - Wronowicz oraz kierownik Fili nr 10 Sylwia
Kóska.

Do konkursu organizowanego co roku przez Starostę Bielskiego przy współpracy Książnicy Beskidzkiej i Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Oddział w Bielsku - Białej, przystąpiło 19 placówek bibliotecznych.

Oceniane były, przede wszystkim zadania związane z udostępnianiem zbiorów, działalność informacyjna, edukacyjna i kulturalna. Podstawą oceny była jakość i różnorodność oferty oraz przedstawiona w tym zakresie dokumentacja.

Nasza biblioteka otrzymała nagrodę za dynamiczne rozwijanie swojej działalność, stwarzanie optymalnych warunków do zaspakajania potrzeb czytelników, prowadzenie szerokiej działalności informacyjnej i bogatą ofertę Centrum Informacji Europejskiej oraz organizację wystaw i lekcji bibliotecznych.

MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.