Wiadomości

  • 23 maja 2008
  • wyświetleń: 1885

Młodzi włamywacze zatrzymani

W czwartek w nocy czechowiccy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Czechowic-Dziedzic w wieku od 16-19 lat, którzy usiłowali się włamać do sklepu spożywczego.

Policjanci patrolujący ulicę Węglową w Czechowicach-Dziedzicach zauważyli młodych mężczyzn, którzy na widok radiowozu rzucili się do ucieczki. Chwilę wcześniej w pobliskim sklepie włączył się alarm. Sprawców szybko zatrzymano. Badanie alkomatem wykazało, że dwaj pełnoletni włamywacze byli nietrzeźwi - mieli we krwi od 0,6 - 1,2 promila alkoholu. Zostali przewiezieni do policyjnego aresztu, natomiast najmłodszy z nich trafił do Policyjnej Izby Dziecka. Jak ustalono, 16-latek przebywa aktualnie na przepustce z placówki wychowawczej.

Do włamania do tego samego sklepu doszło także poprzedniej nocy z 21/22.05.br. Sprawcy przedostali się do wnętrza po wybiciu szyby i skradli karton wódki o wartości 300 złotych. Właściciel zabezpieczył miejsce włamania przy pomocy płyty. Policjanci ustalają, czy niedoszli włamywacze mają związek z wcześniejszym zdarzeniem.

Za przestępstwo, którego się dopuścili grozi im kara 10 lat pozbawienia wolności. 16-latek za swój czyn odpowie przed Sądem dla Nieletnich.

KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.