Reklama

Wiadomości

  • 26 maja 2008
  • wyświetleń: 1147

Nowe mieszkania socjalne w gminie

Ponad sto rodzin w czechowickiej gminie czeka na mieszkanie socjalne. Z budżetu gminy rocznie wydaje się kilkaset tysięcy złotych odszkodowania z powodu braku lokalu socjalnego dla osób z wyrokami eksmisyjnymi.

Gmina zobowiązana jest do pokrywania nie tylko różnicy kosztów czynszu, lecz także mediów. Szacuje się, że koszt dopłaty z budżetu gminy do osób z wyrokami eksmisyjnymi w ubiegłym roku wyniosło ok. 400.000 zł.

Mieszkania socjalne w czechowickiej gminie zlokalizowane są przy ul. Legionów i Narutowicza. Znajdują się również w budynkach, gdzie obniżony jest standard mieszkania. Znalezienie lokalizacji dla budynku z mieszkaniami socjalnymi jest trudne, ponieważ nikt nie jest zainteresowany tego typu sąsiedztwem. Dotychczas rozważano kilka lokalizacji, lecz wszystkie były oprotestowane.

Przy adaptacji budynków na lokale socjalne istnieje możliwość otrzymania dotacji do 30 procent wartości kosztów przedsięwzięcia, natomiast przy budowie nowego budynku socjalnego do 20.

Teraz w mieście mają przybyć 33 lokale mieszkalne w wyniku adaptacji i nadbudowy budynku przy ul. Kochanowskiego. Nowi gospodarze powinni zacząć się do nich wprowadzać za kilka miesięcy.

Więcej czytaj w papierowym wydaniu Echa.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.