Wiadomości

  • 23 maja 2008
  • wyświetleń: 3791

Pożar domu mieszkalnym w Kaniowie

W piatek około godziny 11.00 w budynku przy ul. Batalionów Chłopskich w Kaniowie wybuchł pożar. W mieszkaniu przebywała starsza kobieta i sama próbowała zapobiec jego rozprzestrzenianiu się.

Pożar domu mieszkalnym w Kaniowie
fot. danielek / klub czecho.pl


Wydobywający się z mieszkania dym zauważyli sąsiedzi, dzięki ich interwencji kobieta zawdzięcza swoje życie, ponieważ wyprowadzili ją z kompletnie zadymionego już mieszkania i wezwali straż pożarną.

Na miejscu, jako pierwsza stawiła się jednostka OSP Kaniów. W aparatach tlenowych strażacy weszli do mieszkania i przystąpili do przeszukiwania, czy nie znajdują się tam jakieś inne osoby, część pożar, a pozostali jeszcze zajęli się odcięciem prądu i gazu.

Do akcji włączyły się jednostki OSP z Bestwinki oraz PSP z Bielska – Białej. Wyprowadzonej z budynku kobiecie ratownicy podali tlen, a po przyjeździe karetki pogotowia zabrano ją do szpitala.

Na miejscu zjawił się zastępca wójta Artur Beniowski, aby zapoznać się z sytuacją. Sąsiedzi pogorzelców zapewnili, że udzielą poszkodowanym schronienia do czasu aż będą oni mogli zamieszkać we własnym mieszkaniu.

danielek2002 / klub czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.