Wiadomości

  • 29 maja 2008
  • wyświetleń: 9194

Nowy fotoradar w Czechowicach!

Właśnie został zamontowany najnowszy fotoradar na drodze Bielsko-Biała – Katowice. Konstrukcja została umieszczona w Czechowicach-Dziedzicach, na skrzyżowaniu dwupasmówki z ulicą Ligocką.

Nowy fotoradar w Czechowicach!
Nowy fotoradar już działa.


To jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań na całej drodze z Bielska-Białej do Katowic. Krzysztof Gałuszka, naczelnik sekcji ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej mówi, że jeżeli w tym miejscu dojdzie do kolizji albo wypadku, najczęściej urazy są bardzo groźne i zagrażają życiu.

– Przyczyną jest prędkość. Obecność fotoradaru na tym skrzyżowaniu powinna utemperować zapędy kierowców – mówi Krzysztof Gałuszka.

Bielska drogówka opiniowała miejsce pod nowy fotoradar. Jego zamontowanie to efekt porozumienia między Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad i Komendą Główną Policji.

Teraz sprzęt musi zostać odebrany oraz ubezpieczony. Cała procedura potrwa kilkanaście dni, góra kilka tygodni. Policja nie powiadomi, że radar już działa, więc najlepiej już teraz ściągnąć nogę z gazu dojeżdżając do tego skrzyżowania.

http://www.super-nowa.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.