Wiadomości

  • 28 maja 2008
  • wyświetleń: 1261

Władze Czechowic z wizytą w Orlovej

Burmistrz Czechowic-Dziedzic - Marian Błachut otrzymał zaproszenie starosty Orlovej - J. Michalika na obchody Dni Miasta Orlova. Nasze partnerskie miasto obchodziło swoje święto 24 i 25 maja.

Władze Czechowic z wizytą w Orlovej
fot. UM Czechowice-Dziedzice


Wraz z burmistrzem, który skorzystał z zaproszenia, do Orlovej pojechali: sekretarz miasta - Marek Gazda, dyrektor MOSiR – Adam Leśnik oraz reprezentujący czechowicką Radę Miejską - przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu - Stanisław Kopeć.

Burmistrz Marian Błachut uczestniczył wraz z władzami miasta Rydułtowy, które obok naszego miasta są również miastem partnerskim dla Orlovej, w uroczystym otwarciu święta miasta, które zbiegło się z obchodami 785 - lecia założenia osady Orlova (prawa miejskie Orlova otrzymała w 1922 roku).

Burmistrz Czechowic-Dziedzic przekazał na ręce starosty list gratulacyjny:

- Serdecznie dziękuję za zaproszenie do uczestnictwa święcie miasta –Dniach Orlovej. Chcę podkreślić, iż cieszę się z aktywnie i owocnie rozwijających się dobrosąsiedzkich kontaktów pomiędzy naszymi miastami. Za pośrednictwem Pana Starosty pragnę przekazać, w Dniu Święta Orlovej, wszystkim mieszkańcom naszego miasta partnerskiego, życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności, a na czas świętowani wspaniałej zabawy i dobrego humoru dla wszystkich.

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.