Wiadomości

  • 29 maja 2008
  • wyświetleń: 826

O uśmiech tysiąca dzieci w Bielsku

Prawie tysiąc dzieci – głównie ze szkół specjalnych i integracyjnych z Bielska-Białej, Czechowic-Dziedzic, Pszczyny i Żywca – wzięło udział w festynie „O uśmiech dziecka” zorganizowanym przez Kolegium Nauczycielskie.

- W ten sposób chcemy podziękować tym szkołom za przychylność i miłe przyjęcie nas w swoich progach – mówi Jarosław Zięba, zastępca dyrektora Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej.

– Nasi studenci zdobywają pierwsze, pedagogiczne szlify w ramach zajęć lekcyjnych. A festyn ma być naszym skromnym wyrazem wdzięczności.

Festyn z okazji Dnia Dziecka odbył się już po raz czwarty. Stadion „Rekord” w Bielsku-Białej odwiedziły dziś setki ludzi, wśród których można było wypatrzyć nie tylko samych studentów uczelni, ale także wykładowców – bardzo zaangażowanych w organizację imprezy, a przede wszystkim dzieci z opiekunami. Śmiało powiedzieć można, że zabawa była przednia.

Przyszli nauczyciele skutecznie wykorzystali murawę stadionu i przygotowali przeszło kilkanaście konkurencji. „Super-Nowa” wypatrzyła między innymi zawody „Strongman”, gdzie dzieci – niczym najsilniejszy człowiek świata, borykały się z ciężkimi, dostosowanymi oczywiście do ich wieku, walizkami. Za udział w każdej zabawie maluchy otrzymały drobne upominki.

http://www.super-nowa.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.