Wiadomości

  • 31 maja 2008
  • wyświetleń: 1746

Koncert: Pomóż chorym dzieciom

8 czerwca o godzinie 16 w sali kina Świt odbędzie się koncert muzyki chrześcijańskiej. To jednocześnie akcja charytatywna na rzecz młodych czechowiczan – chorej na białaczkę Julii Mazurek i dotkniętego rzadkim wirusowym zapaleniem mózgu Piotra Kohuta.

Hasło przewodnie tej inicjatywy brzmi: „Cuda zdarzają się wtedy, kiedy nasze serce zaczyna bić dla innych”.

Choć repertuar czerwcowego koncertu zostanie jeszcze poszerzony, to już dziś można wymienić jego czterech uczestników – zespoły wokalno-instrumentalne, wykonującego muzykę gospel i współczesną muzykę chrześcijańską. Będą to: Xavernianum z Opola, Dubber, Genezaret z Jaworza i młodzieżowy zespół z Bielska-Białej. Występom artystów będzie towarzyszyć prezentacja multimedialna.

Koncert na rzecz chorych dzieci organizuje czechowicka filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej przy Kościele Adwentystów Dnia Siódmego. Ostatnio podobny koncert charytatywny zorganizowała w 2002 roku – na rzecz Domu Dziecka w Czechowicach-Dziedzicach.

--------------------------------------

Julia Mazurek z Czechowic-Dziedzic.

7 lutego skończyła siedem lat. 2 stycznia tego roku dowiedziała się, wraz ze swoimi rodzicami, o chorobie – białaczce. Zaczęło się intensywne leczenie. Do tej pory Julia leczy się w Klinice Hematologii w Zabrzu. Chemioterapia, kroplówki, pobieranie szpiku kostnego do badań, punkcje. Leczenie Julii to proces długoterminowy i bardzo kosztowny. Ma to związek z ciągłymi wyjazdami, badaniami, a w przyszłości także z rekonwalescencją. Julia będzie musiała regularnie odwiedzać poradnię i poddawać się kontroli morfologii. Niestety, już teraz u Julii występują skutki uboczne i potrzebnych jest bardzo dużo lekarstw. Wierzymy, że Julka będzie zdrowa. Jednak sama wiara i nadzieja nie wystarczą...

RODZICE

Piotr Kohut z Czechowic-Dziedzic.

W październiku 2006 r. nasz 8-letni syn Piotruś zachorował. Okazało się, że jest to wirusowe zapalenie mózgu, wirusem herpes (herpes zoster). Przypadek bardzo rzadki, a jednak przytrafił się naszemu synowi. Syn zapadł w śpiączkę.

Po przebudzeniu się ze śpiączki i miesięcznym pobycie w szpitalu, Piotruś został wypisany do domu. Od nowa musiał uczyć się wszystkiego; jedzenia, siedzenia chodzenia mowy i wszystkich czynności fizjologicznych.

Z końcem listopada, po wizycie u neurologa, Piotruś został skierowany wraz z mamą o do Szpitala Uzdrowiskowego dla dzieci w Goczałkowicach-Zdroju, gdzie był leczony i rehabilitowany przez trzy miesiące z rozpoznaniem: niedowład spazmatyczny prawostronny po zapaleniu mózgu, porażenie nerwu twarzowego prawego, infekcja wirusowa. Trzymiesięczne leczenie i rehabilitacja przyniosły częściową poprawę zdrowia, lecz prawostronny niedowład ciała utrzymuje się nadal.

Aby wyniki leczenia nie uległy pogorszeniu, Piotruś wymaga stałej kontroli lekarskiej, dalszej intensywnej rehabilitacyjnej w domu i ośrodkach rehabilitacyjnych dla dzieci niepełnosprawnych, a koszt jednego turnusu to ok. 3 600 zł, z kolei koszt jednej godziny rehabilitacyjnej (indywidualnie) to 50 złotych. Wiąże się to z ogromnymi wydatkami, gdyż NFZ pokrywa tylko jedną godz. w tygodniu i jeden turnus rocznie. W imieniu Piotrusia z góry dziękujemy tym, którzy pragną dołączyć do naszej wspólnej walki o lepsze zdrowie naszego kochanego syna.

RODZICE

Więcej w wydaniu papierowym Gazety Czechowickiej!

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.