Wiadomości

  • 26 czerwca 2003
  • wyświetleń: 1051

Pewnie będzie strajk na kolei!

Ogólnopolskim strajkiem generalnym grozi Solidarność kolejarzy! Jeżeli podtrzymana zostanie decyzja o odwołaniu od pierwszego lipca ponad 350 pociągów pasażerskich, jeżeli nie zostaną przekazane "odpowiednie" środki finansowe na funkcjonowanie kolei oraz nie będą podjęte przez stronę rządową w trybie pilnym negocjacje ze związkowcami, 2 lipca w naszym kraju staną pociągi!

Wczoraj do komisji zakładowej "Solidarności" w Zakładzie Taboru PKP w Czechowicach dotarły pisma ze związkowej centrali zobowiązujące do gotowości do przeprowadzenia strajku generalnego na całej sieci PKP. Jednocześnie Solidarność zwróciła się do wszystkich kolejowych związków zawodowych o utworzenie wspólnego komitetu strajkowego.

Do strajku przygotowują się więc wszyscy związkowcy, tymczasem planowane od 1 lipca cięcia w liczbie pociągów, jedne zakłady dotkną bardziej, drugie mniej... Jak się dowiedziliśmy, w Zakładzie Taboru PKP w Czechowicach-Dziedzicach zwolnień nie będzie, natomiast 11 maszynistów zostanie "przesuniętych" z pracy w przewozach pasażerskich do przewozów towarowych.


Iza / Mega FM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.