czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 czerwca 2008
  • wyświetleń: 743

Czechowic-Dziedzic współpraca z lasami

15 procent gminy stanowią lasy – to około 990 hektarów. Ponad 95 procent należy do administracji Lasów Państwowych, Nadleśnictwa Bielsko, obręb Wapienica. Lasy niepaństwowe zajmują ok. 76 ha.

Zwarty kompleks lasów skupiony jest w północno-zachodniej części gminy, w tym m.in. rezerwat „Rotuz”, natomiast enklawy lasów skupione są w południowej części gminy: remiza „Podraj”, las w Świerkowicach, remiza „Bażaniec”. Lasy zaliczone są w całości do I grupy lasów ochronnych.

Największe zamieranie lasów świerkowych występuje w rejonie ok. 1-2 km od brzegu Zapory Goczałkowickiej oraz przy ciekach wodnych. Dlatego rocznie na co namniej 20 hektarach odbudowywuje sę drzewostany tych drzew.

O lasach z nadleśniczym Hubertem Kobarskim rozmawiali radni z komisji rozwoju i rolnictwa Rady Miejskiej. Radni chcą współpracować z nadleśnictwem w zakresie urządzania terenów rekreacyjno-turystycznych. Zwrócili się do burmistrza, aby powstały nowe ścieżki przyrodniczo-dydaktyczne, ścieżki i obiekty turystyczne.

Więcej czytaj w papierowym wydaniu Echa.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.