Wiadomości

• 28 czerwca 2003
  • wyświetleń: 1191

Sukcesy czechowickich kajakarzy

Na Jeziorze Paprociańskim koło Tychów rozegrano maratońskie kajakowe mistrzostwa Polski. Wystartowało ponad 220 zawodników. Seniorzy ścigali się na dystansie 36 km, a juniorzy mieli do pokonania 24 km.

Zawodnicy w tych dwóch kategoriach wiekowych musieli też wykazać się umiejętnością
szybkiego przemieszczania się z kajakiem po plaży. Wśród juniorów w kategorii c-2 drugie miejsce zajęli Łukasz Gałuszka i Piotr Majda z Gwarka Czechowice-Dziedzice, tuż za nimi sklasyfikowani zostali ich klubowi koledzy Łukasz Pytel i Sebastian Stachura. Natomiast w kategorii k-1 trzecie miejsca zajęli wśród juniorów Przemysław Kołodziej, a juniorek Monika Pająk oboje również z Gwarka Czechowice-Dziedzice.