czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 czerwca 2008
  • wyświetleń: 4297

Pomóżmy chorym dzieciom: koncert

8 czerwca o godzinie 16 w sali kina „Świt” rozpocznie się koncert charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie młodych czechowiczan – Julii Mazurek i Piotra Kohuta.

Pomóżmy chorym dzieciom: koncert
Julia Mazurek (po lewej) jest chora na białaczkę, Piotr Kohut leczy skutki rzadkiego wirusowego zapalenia mózgu.


W „Świcie” zaprezentują się zespoły wykonujące współczesną muzykę chrześcijańską. Wystąpi Xaverianum, działający przy duszpasterstwie akademickim Uniwersytetu Opolskiego. Zespół ma na koncie m.in. zdobycie pierwszego miejsca na festiwalu muzyki chrześcijańskiej „Azoty”. Usłyszymy też młody zespół wokalno-instrumentalny Dubber z własnymi aranżacjami, który nie tylko koncertuje podczas festiwali muzyki chrześcijańskiej, ale też w domach opieki, a nawet więzieniach. Warto zwrócić uwagę na kolejnego wykonawcę – uznany zespół Genezaret. Muzycy zaserwują utwory tradycyjne i współczesne. W koncercie wezmą też udział młodzi artyści z Bielska-Białej, którzy świetnie sobie radzą na scenie i szybko zyskują renomę.

Podczas tego niedzielnego popołudnia zobaczymy też prezentacje multimedialne, tłumaczące cele imprezy charytatywnej i opowiadające o młodych czechowiczanach w potrzebie. O chorobie swojego syna – Piotra Kohuta – opowie jego mama.

Pomóc dzieciom w ich walce z chorobą będzie można wrzucając datki do puszki. Koncert charytatywny organizuje czechowicka filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej przy Kościele Adwentystów Dnia Siódmego.

Warto przypomnieć hasło inicjatywy: „Cuda zdarzają się wtedy, kiedy nasze serca zaczynają bić dla innych”. Leczenie Julii Mazurek i Piotra Kohuta można też wspomóc za pośrednictwem konta bankowego:

nr 36150011261211200749180000
Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Klasztorna 4
43-502 Czechowice-Dziedzice

Julia Mazurek

7 lutego skończyła siedem lat. 2 stycznia tego roku dowiedziała się, wraz ze swoimi rodzicami, o chorobie – białaczce. Zaczęło się intensywne leczenie. Do tej pory Julia leczy się w Klinice Hematologii w Zabrzu. Chemioterapia, kroplówki, pobieranie szpiku kostnego do badań, punkcje. Leczenie Julii to proces długoterminowy i bardzo kosztowny. Ma to związek z ciągłymi wyjazdami, badaniami, a w przyszłości także z rekonwalescencją. Julia będzie musiała regularnie odwiedzać poradnię i poddawać się kontroli morfologii. Niestety, już teraz u Julii występują skutki uboczne i potrzebnych jest bardzo dużo lekarstw.

Piotr Kohut

zachorował w październiku 2006 roku. Diagnoza 8-latka stwierdziła bardzo rzadkie wirusowe zapalenie mózgu, wirusem herpes (herpes zoster). Dziecko zapadło w śpiączkę. Po przebudzeniu się ze śpiączki i miesięcznym pobycie w szpitalu, Piotr został wypisany do domu. Od nowa musiał uczyć się wszystkiego; jedzenia, siedzenia chodzenia mowy i wszystkich czynności fizjologicznych. W Szpitalu Uzdrowiskowym w Goczałkowicach-Zdroju rozpoznano niedowład spazmatyczny prawostronny po zapaleniu mózgu, porażenie nerwu twarzowego prawego i infekcję wirusową. Leczenie i rehabilitacja przyniosły częściową poprawę zdrowia, lecz prawostronny niedowład ciała utrzymuje się nadal. Aby wyniki leczenia nie uległy pogorszeniu, dziecko wymaga stałej kontroli lekarskiej, dalszej intensywnej rehabilitacyjnej w domu i ośrodkach rehabilitacyjnych dla dzieci niepełnosprawnych.

Więcej czytaj w Gazecie Czechowickiej.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.