czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 czerwca 2008
  • wyświetleń: 1033

Mistrzyni potyczek językowych

Iga Grabowska jest uczennicą II klasy Zespołu Liceów im. M. Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach. Iga została wicemistrzynią Międzynarodowej Olimpiady Języka Angielskiego. Pokonała nie tylko kolegów z Polski ale również z Ukrainy, Czech i Słowacji.

Potyczki językowe zorganizowało już po raz siódmy bielskie Prywatne Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych The Top i Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna. Honorowy patronat nad konkursem objął rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Do każdej z edycji przystępuje przeszło tysiąc uczniów szkół średnich. Olimpiada miała trzy etapy. Obejmowała sprawdzenie wszechstronnej znajomości wiedzy praktycznej z języka angielskiego oraz wiedzy o literaturze, historii, geografii i kulturze. Pierwszy etap - odbywający się w szkole - obejmował test składający się z 100 pytań, które trzeba było rozwiązać w 75 minut.

Na tych, którzy zakwalifikowali się na wyższy poziom ponownie czekał test leksykalno-gramatyczny. Do tegorocznego, drugieo etapu zakwalifikowałi się około 100 uczestników. A w finale na egzaminie ustnym walczyło już 32 finalistów. Młodzi lingwiści musieli popisać się znajomością literatury, historii, kultury oraz geografii Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Więcej w papierowym wydaniu Echa.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.