czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 czerwca 2008
  • wyświetleń: 1952

Zawody wędkarskie dla dzieci

Kaniów, sobotni poranek, 7 czerwca, godz.7 rano. Na grobli akwenu "Miasteczko" zaroiło się od dzieci, które przyszły z rodzicami, dziadkami, starszym rodzeństwem. Zaproszenie do Dziecięcych Zawodów Wędkarskich o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy przyjęło 50 dzieci. Organizatorem zawodów była Sekcja Wędkarska LKS "Przełom" Kaniów a głównym sponsorem nagród Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność 80" KWK "Silesia".

Zawody wędkarskie dla dzieci
fot. gminabestwina.info


Jak przystało na poważne zawody wszystko rozpoczęło się od przywitania dzieci przez kierownika Sekcji Mariusza Wojtuszka i złożenia dzieciom życzeń.Potem nastąpiło losowanie stanowisk oraz wręczanie słodkich upominków....Również na stanowiskach wędkarskich wszystko odbywało się na poważnie, a więc nęcenie, dobieranie właściwej przynęty i sprzętu, badanie gruntu.

Emocji było co niemiara, dziadkowie i rodzice sekundowali swoim pociechom, pomagali rozplątywać żyłki i zakładać wywijające się na wszystkie strony robaki.Zmagania z wędką, żyłką, spławikami i haczykami trwało do 11.30, kiedy to sygnał trąbki wezwał zawodników do ważenia swoich zdobyczy. I trzeba przyznać, że zwycięzca zawodów wygrałby niejedne "dorosłe" zawody wędkarskie, ponieważ waga wskazała 4,01 kg.

Duże zainteresowanie wzbudził karp, który przesądził o tym, że to właśnie Piotr Kóska z wynikiem 4,01 kg zajął pierwsze miejsze w sobotnim wędkowaniu. Było i więcej karpi na haczykach innych dzieci, ale żaden z nich nie dorównał zdobyczy Piotra. Najczęściej na przygotowane przez dzieci zanęty i przynęty kusiły się płotki, karasie i okonie...

Po dokładnym zważeniu wszystkich ryb Roman Sas odczytywał wyniki a kierownik Sekcji Mariusz Wojtuszek wraz z przewodniczącym Rady Gminy Jerzym Zużałkiem wręczali pamiątkowe dyplomy, Puchary, a dzieci same wybierały sobie nagrody. I znów, jak przystało na poważne zawody, w akcie wręczania nagród uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych: z-ca wójta gminy Bestwina Artur Beniowski oraz sołtys Marek Pękala.

I miejsce zajął Piotr Kóska - 4,01 kg, II miejsce - Artur Niemiec - 3,27 kg, III - Bartosz Prymula - 2,98 kg.Na kolejnych miejscach byli:Igor Hałas, Mateusz Kujawa, Bartosz Uflant, Gemma Hałas, Wojciech Tomaszczyk, Jakub Tomanek, Kacper Gawor(to pierwsza dziesiątka).

gminabestwina.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.