czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 czerwca 2008
  • wyświetleń: 1415

Lotos będzie promował Czechowice

Czechowice-Dziedzice Radni właśnie wyrazili zgodę, by znaku towarowego "Lotos Czechowice Grupa" używał drugi w Polsce producent i dystrybutor paliw.

Już ponad pół roku temu Lotos poprosił samorząd o pozwolenie na umieszczenie w logo jego czechowickiej spółki pierwszego członu nazwy miasta.

Analiza prawna magistratu wykazała, że taka zgoda nie jest konieczna. Jednak Urząd Patentowy RP odmówił Grupie Lotos udzielenia praw ochronnych znaku towarowego spółki z Czechowic. Stwierdził, że wymagana jest zgoda właściwego organu, czyli Rady Miejskiej.

Koncern naftowy zwrócił się więc ponownie do miejskich włodarzy. Końcem maja doprecyzowano brzmienie wniosku w tej sprawie i przygotowana została uchwała, którą radni ostatnio przyjęli.

- Nie ma przeciwwskazań, żeby spółka wykorzystywała pierwszy człon nazwy naszego miasta. Będzie to także forma promocji Czechowic-Dziedzic - uważa burmistrz Marian Błachut.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.