czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 czerwca 2008
  • wyświetleń: 1166

Nowy most na Jasienicy w Ligocie

Starostwo Powiatowe planuje wybudować nowy most na Jasienicy przy ulicy Czechowickiej w Ligocie. Obecna zniszczona konstrukcja zostanie przedtem rozebrana.

– Po oględzinach starego mostu wyszło na jaw, że jego konstrukcja jest spękana. Nie możemy czekać, aż się zawali, a nie wiemy, czy wytrzyma pięć miesięcy czy pięć lat. Dlatego musieliśmy wybiec do przodu i zdecydowaliśmy się wybudować nowy obiekt – tłumaczy Stanisław Pięta, członek Zarządu Powiatu Bielskiego.

Prace przy Czechowickiej mają zacząć się od rozbiórki obecnego mostu, prawdopodobnie już na przełomie czerwca i lipca. Następnie będzie wznoszony nowy most o żelbetowej konstrukcji. Założono też korektę łuku, aby ten odcinek drogi przebiegał możliwie prosto.

Zasadnicza część prac budowlanych powinna się zakończyć wczesną jesienią. W czasie budowy droga w tym miejscu będzie zamknięta.

Więcej w wydaniu papierowym Gazety Czechowickiej!

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.