czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 czerwca 2008
  • wyświetleń: 1642

Przegląd Miniatur Teatralnych

W Teatrze Banialuka 6 czerwca odbył się koncert laureatów IX wojewódzkiego przeglądu Miniatur Teatralnych, podczas którego podsumowano wyniki tej wyjątkowej teatralnej rywalizacji, wręczono nagrody i wyróżnienia oraz zaprezentowano nagrodzone spektakle.

Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznych przeglądzie krótkich przedstawień teatralnych i monodramów udział wzięły 42 zespoły, w tym 28 grup teatralnych (15 ze szkół podstawowych, 13 z gimnazjów) oraz 14 monodramów (4 ze szkół podstawowych i 10 z gimnazjów). IX Miniatury Teatralne organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Buczkowicach i Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej. Nagrody dla zwycięzców sponsorują bielski Regionalny Ośrodek Kultury, Śląski Urząd Marszałkowski w Katowicach oraz Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej.

Jury w składzie: teatrolog Ewa Bątkiewicz, Janusz Legoń kierownik literacki Teatru Polskiego w Bielsku – Białej i Ewa Walesiak dyrektor bielskiego teatru „Kwadryga” przyznało Grand Prix Szkolnemu Teatrowi „GRAFFITI” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworzu za przedstawienie „Moje – nie moje”.

W kategorii przedstawień teatralnych klasy I – III główna nagroda przypadła Zespołowi Szkolno – Przedszkolnemu w Borucinie za przedstawienie „Kopciuszek”., a II miejsce zdobyło Koło Teatralne „Jedyneczka” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczyrku za przedstawienie „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Wyróżniono Teatr „ISKIERKA” z SP nr 37 w Bielsku-Białej za przedstawienie „Bajka o rybaku i złotej rybce” W kategorii przedstawień teatralnych klasy IV – VI najlepszy okazał się Zespół Teatralny „Na niby” z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Mesznej za przedstawienie „Pinokio”. II miejsce jury przyznało Zespołowi Teatralnemu „PIK – POK” z Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 3 w Zabrzu za przedstawienie „Włos”, a III miejsce otrzymał „Zespół inwencji twórczej” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Czechowicach – Dziedzicach za przedstawienie „Niezapomniana lekcja”.

W kategorii szkół gimnazjalnych na I miejscu uplasowała się Grupa Teatralna „Nic śmiesznego” z Gimnazjum nr 1 w Łodygowicach za przedstawienie „Poskromienie złośnicy”, na II Teatr Kabaretowy „Maska” z Gimnazjum nr 11 w Bielsku – Białej za przedstawienie „Skrzydełka”, a na III miejscu „Kłopot” z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy Gimnazjum w Świerklanach za przedstawienie „Pięć minut” i Teatr „Wszystko gra” z Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach za przedstawienie „Zagubiony pamiętnik”. Wyróżniono Teatr „Artystyczna dusza” z Gimnazjum Publicznego nr 2 w Czechowicach – Dziedzicach za przedstawienie „Od ucha do ucha”.

W kategorii monodramów przygotowanych przez uczniów klas I – III jury przyznało I miejsce Julii Matejko z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 3 w Rybarzowicach za monodram „Braciszek”, II miejscem nagrodzono Małgorzatę Świerczek z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 w Szczyrku za monodram „Baba z wozu, koniom lżej” , III miejsce otrzymała Dominika Sanetra z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 w Szczyrku za monodram „U fryzjera”.

W kategorii gimnazjów I miejsce jury przyznało Malwinie Brych z Gimnazjum nr 12 w Zabrzu za monodram „Dieta”, II miejsce Małgorzacie Świderskiej z Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 3 w Zabrzu za monodram „Dzień wymiany”, a III miejsce Rafałowi Cebuli z Gimnazjum Publiczne nr 1 w Czechowicach – Dziedzicach za monodram „Monolog znerwicowanego ucznia”. Nagrodę Starosty Bielskiego dla najlepszego zespołu z powiatu bielskiego jury przyznało dla: Zespołu Teatralnego „Na niby” z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Mesznej za przedstawienie „Pinokio”. Nagrody wręczali i zwyciężcom gratulowali wicestarosta Mirosław Szemla, wójt gminy Buczkowice Józef Caputa i członkowie komisji konkursowej.

Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.