czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 czerwca 2008
  • wyświetleń: 1246

Nowe programy w Zespole Szkół Silesia

W Zespole Szkół „Silesia” w roku szkolnym 2008/2009 będą realizowane, w ramach programów współpracy międzynarodowej Leonardo da Vinci, kolejne projekty, których pomysłodawcą i koordynatorem jest pani magister Aldona Tomana.

„WIFI i zdalna kontrola komputera” - zakłada trzytygodniowe praktyki zawodowe dwudziestu uczniów w Academia Cordoba w Hiszpanii, w marcu 2009 r. w zakresie sieci bezprzewodowej i zdalnej kontroli komputera. Rekrutacja do udziału w programie odbędzie się we wrześniu.

„Zarządzanie oświatą za pomocą narzędzi nowoczesnych technologii informatycznych” - zakłada trwające tydzień wizyty sześciu nauczycieli zawodu i osób zarządzających oświatą w szkołach publicznych w Cordobie w Hiszpanii w lutym 2009 r., w celu zapoznania się z innowacyjnymi metodami zarządzania, administracji i z zasadami ubiegania się o międzynarodowy certyfikat ISO.

„Europejska Akademia Tańca” – projekt został przewidziany na lata 2008-2010 i wynika ze ścisłej współpracy Zespołu Szkół „Silesia” ze szkołą partnerską UNYE ANADOLU LISESE w Turcji. Tematem projektu jest regionalny taniec. Uczniowie będą mieli okazję poznać podobieństwa i różnice w regionalnych tradycjach tańca, muzyki i instrumentów muzycznych obu partnerskich krajów (projekt przeszedł już pozytywną ocenę formalną).

„Laboratorium językowej, ścisłej i pedagogiczno - psychologicznej edukacji multimedialnej” w ramach programu Program Operacyjny Kapitał Ludzki - to projekt w przygotowaniu, który zakłada dwudziestomiesięczne dodatkowe zajęcia pozalekcyjne dla około 120 uczniów liceów ogólnokształcących z terenu miasta Czechowice-Dziedzice. Zajęcia ukierunkowane są na rozwój kompetencji kluczowych, ze szczególnym uwzględnieniem ICT, języków obcych, nauk matematycznych, doradztwa edukacyjno - zawodowego i opieki pedagogiczno - psychologicznej.

Szczegółowych informacji udzielają: p. Aldona Tomana, p. Anna Dziki.

ZS "Silesia"

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.