czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 czerwca 2008
  • wyświetleń: 2441

Nielegalny alkohol na Węglowej

W wyniku wspólnej akcji policjanci Sekcji Kryminalnej oraz celnicy z bielskiej Grupy Mobilnej udaremnili wprowadzenie do obrotu nielegalnego alkoholu i papierosów o wartości blisko 75 tysięcy złotych.

W trakcie minionego weekendu w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Węglowej funkcjonariusze zatrzymali 68-letniego mężczyznę oraz 53-letnią kobietę, podejrzanych o prowadzenie nielegalnego procederu.

W samochodzie marki mazda, którym kierował mężczyzna odnaleziono 100 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Policjanci i celnicy przeszukali posesję należącą do zatrzymanych. W garażu odnaleziono 10 tysięcy paczek papierosów (800 kartonów papierosów opatrzonych ukraińskimi banderolami oraz 200 kartonów z polskimi banderolami niewiadomego pochodzenia), 150 litrów alkoholu różnych marek bez polskich znaków akcyzy oraz 140 litrów spirytusu niewiadomego pochodzenia. Wartość towaru oszacowano na kwotę blisko 75 tysięcy złotych.

Jeśli zabezpieczone mienie trafiłoby do nielegalnego obrotu, Skarb Państwa straciłby ponad 50 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych należności celnych i podatkowych.

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.