czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 czerwca 2008
  • wyświetleń: 4355

Zespół Hendon wygrał Przebój na lato

W ramach Sport Music Festival Czechowice-Dziedzice 2008 rozstrzygnięty został konkurs piosenki "Przebój na Lato". Do konkursu mogli przystąpić wykonawcy, którzy przygotowali własną piosenkę a następnie zgłosili ją do eliminacji.

Zespół Hendon wygrał Przebój na lato
Zespół Hendonfot. Jacek Anna


Zobacz zdjęcia:
2008.06.Sport Music Festiwal


Eliminacje przebiegały dwuetapowo. W sobotę 14 czerwca 2008 r. na scenie MDK odbyło się przesłuchanie zgłoszonych utworów. Wykonanie piosenek oceniało sześcioosobowe jury pod przewodnictwem burmistrza Mariana Błachuta, w składzie: Grażyna Krzanowska - pedagog w Szkole Muzycznej w Bielsku-Białej, Krystian Hajnas nauczyciel i dyrektor Młodzieżowej Orkiestry Dętej, Mirosław Bochenek - poeta autor tekstów m.in. dla zespołu Dżem i Univers, Bożena Dobrowolska - studentka Akademii Muzycznej w Katowicach i Rafał Majzer - solista Opery Wrocławskiej.

Do konkursu zostało zgłoszonych 11 piosenek, spośród których jury wyłoniło pięciu finalistów, którzy zaśpiewali swój przebój na lato przed festiwalową publicznością, w niedzielę 15 czerwca - zespół Hendon z piosenką "Tobą oddycham", Anna Pasz z piosenką "Zły sen", Marcelina Dudys z piosenką, "Gdy pada deszcz", Wioletta Malchar z piosenką "Zerwać więzy" oraz Paweł Brożek z piosenką "Fryderyka". Poza konkursem zaśpiewała Sonia Więckowska.

Przebój na lato wybierała festiwalowa publiczność, oddając swoje głosy na specjalnie przygotowanych kuponach.

Ogłoszenie wyników nastąpiło tuż po koncercie Maryli Rodowicz - a główną nagrodę zdobył zespół Hendon. To pretendent do prawdziwego przeboju lata, a o jego promocję zadba firma J&J Music Art - Agencja Koncertowa, to nagroda Jacka Stachurskiego, który będzie wspierał karierę muzyczną zespołu z naszego miasta.

Swoje nagrody przyznali również Burmistrz Czechowic-Dziedzic, dyrektor MOSiR i dyrektor MDK.

Podczas gali festiwalowego koncertu swoje pięć minut miał również czechowicki raper Biały, który zaprezentował oryginalny występ połączony z wyczynami młodych akrobatów.

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.