czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 lipca 2003
  • wyświetleń: 1058

Było ostro na sesji

Reklama

Czy pan mecenas ma sobie strzelić głowę - zapytał radnych na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Czechowicach jej przewodniczący Marek Dopierała. Chodzi o mecenasa obsługującego od niedawna czechowicką Radę Miejską - Artura Cabe, którego zdaniem jeden z autobusów Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej jest wykorzystywany niezgodnie z prawem. Jego opinia prawna, na którą powoływał się przewodniczący Rady, spowodowała lawine krytyki. Na zakup autobusu wykorzystywanego przez PKM do przewozów szkół, klubów sportowych czy zespołów artystycznych, zgodziła się bowiem Rada Miejska poprzedniej kadencji.

Ostatecznie po gorącej dyskusji, przewodniczący Marek Dopierała zdecydował o przesłaniu uchwały jeszcze raz do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach oraz do wojewody śląskiego. To oni zdecydują czy uchwała została podjęta zgodnie z prawem czy nie. Dodajmy dla wyjaśnienia sytuacji, że dwie rozbieżne opinie prawne w tej sprawie czechowickich samorządowców wynikają z faktu, że osobnego prawnika ma urząd miejski, a osobnego rada miejska.


Iza / Mega FM

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.