czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 czerwca 2008
  • wyświetleń: 3084

Ukrywał broń, amunicję i narkotyki

Bielscy policjanci i celnicy zatrzymali 47-letniego mieszkańca Bestwiny, który w swoim domu ukrywał narkotyki, nielegalną broń i amunicję.

Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Narkotykową od dłuższego czasu obserwowali posesję należącą do sprawcy. Podczas wczorajszego przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych odnaleźli ukrytą w piwnicy broń: pistolet maszynowy z czasów II wojny światowej, obrzyn z celownikiem na baterie, 19 sztuk amunicji 7,62 mm, a także 97 sztuk amunicji o kalibrze 6 mm. W garażu policjanci i celnicy odnaleźli 30,5 gr. amfetaminy (tj. około 300 porcji konsumpcyjnych), które sprawca ukrywał w oponach samochodowych.

Czynności w tej sprawie trwają. Za przestępstwa, których dopuścił się zatrzymany grozi mu kara 8 lat pozbawienia wolności. Dziś o jego losie zadecyduje Prokuratura i Sąd. Policjanci wnioskują o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.