czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 czerwca 2008
  • wyświetleń: 2705

Czy Silesia otrzyma jeszcze szansę?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

We wtorek grupa Gibson przedłużyła o trzy miesiące ważność swojej oferty na zakup kopalni za 250 mln zł. Termin finalizacji zakupu to 30 czerwca.

Szkocki inwestor jeszcze nie dopełnił wielu formalności, więc nie dojdzie do sfinalizowania transakcji w tym terminie. Gibson Group nie złożyła m.in. wniosku o zarejestrowanie oddziału firmy w Polsce, nie wystąpiła o zgodę MSWiA na zakup działek oraz o zgodę UOKiK-u na transakcję.

Alternatywą dla sprzedaży jest zamknięcie kopalni. Przeciwna jest załoga i związkowcy z "Silesii", którzy wynegocjowali z Gibson Group pakiet socjalny i opowiadają się za prywatyzacją.

Zgodnie z warunkami przetargu, Gibson Group ma zapłacić za "Silesię" 250 mln zł razem z podatkiem VAT. Cena wywoławcza majątku kopalni wynosiła 111,5 mln zł. Grupa złożyła jedyną ofertę. Łączna wielkość jej inwestycji w kopalni miałaby wynieść 1 mld zł.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj