czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 czerwca 2008
  • wyświetleń: 1698

Kto będzie nowym wiceburmistrzem?

W dalszym ciągu nie wiadomo, kogo burmistrz Marian Błachut powoła na stanowisko swojego zastępcy po tym, jak odwołał Jacka Puchałę.

– Podejmę decyzję do końca miesiąca – mówi burmistrz. Nie brakuje komentarzy, że trudno będzie burmistrzowi znaleźć kandydata, bo po lakonicznym uzasadnieniu odwołania Puchały, nikt nie będzie pewny, czy nie spotka go ten sam los.

– Burmistrz wyprodukował tzw. gorący stołek i łapanka trwa – komentuje Marek Kwaśny, przewodniczący Rady Miejskiej. Wiadomo, że o objęciu funkcji wiceburmistrza Marian Błachut rozmawiał z Wiesławem Maśką – pełnomocnikiem burmistrza ds. projektów kluczowych, a wcześniej wicewojewodą śląskim. Jednak Maśka nie zamierza zmieniać charakteru swojej pracy.

Spekulowano, że nowym wiceburmistrzem może zostać bliski znajomy Błachuta – radny Damian Żelazny lub szef rady Marek Kwaśny, który już kiedyś pełnił tę funkcję. Obaj informują, że nie rozmawiali z burmistrzem na ten temat.

Więcej w wydaniu papierowym Gazety Czechowickiej.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.