czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 czerwca 2008
  • wyświetleń: 2728

Miasto chce wydzierżawić dworzec

Gmina planuje wydzierżawić budynki dworca kolejowego od PKP Dworce Kolejowe SA, a następnie poddać je rewitalizacji, na co udało się zarezerwować 3,9 mln zł środków unijnych.

Władze Czechowic-Dziedzic od lat uskarżają się na fatalny stan głównego dworca kolejowego. Jako że nie mogą wymóc na PKP, aby dbały o obiekt, który straszy przyjezdnych i mieszkańców, od lat starają się o jego przejęcie na własność gminy. Wtedy można by było wreszcie go wyremontować, sensownie zagospodarować i dbać o czystość – bo i tego PKP nie potrafi.

W tym roku dworzec zmienił właściciela – z Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami w Katowicach na spółkę PKP Dworce Kolejowe. Zarówno stary, jak i nowy właściciel nie biorą pod uwagę oddania dworca gminie na własność. W grę wchodzi jedynie dzierżawa. – Sądzimy, że uda się podpisać umowę na dzierżawę dworca jeszcze jesienią – informuje Wiesław Maśka, pełnomocnik burmistrza ds. projektów kluczowych.

Więcej w wydaniu papierowym Gazety Czechowickiej.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.