Wiadomości
- 12 maja 2026
- wyświetleń: 692
Bezpłatny odbiór odpadów z działalności rolniczej. Można składać wnioski
Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Czechowicach -Dziedzicach informuje o możliwości bezpłatnego odbioru, transportu oraz zagospodarowania odpadów pochodzących z działalności rolniczej prowadzonej na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice tj. folii rolniczych, opakowań po nawozach i opakowań typu Big Bag.

Rolnicy zainteresowani odbiorem folii proszeni są o złożenie oświadczenia dotyczącego ilości posiadanych odpadów do piątku 22 maja na biurze podawczym Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1.
Zbiórką objęte są folie czarna, czarno-biała, folia po sianokiszonce, folia tunelowa, worki po nawozach, worki typu Big Bag. Rolnicy zobowiązani są do wysegregowania odpadów na poszczególne frakcje, oczyszczenie ich z błota, ziemi, resztek organicznych oraz pozbawienia z innej zawartości.
Nie będą odbierane: sznurki, siatki, węże nawadniające, bańki po szkodliwych substancjach, opony.
Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa, pokój nr 405 lub pod numerem telefonu 32 214 71 09 w godzinach pracy Urzędu.
Wzór oświadczenia można pobrać w urzędzie lub wydrukować - można go pobrać TUTAJ.
ZOBACZ TAKŻE
Gorący tematSą pierwsze efekty prac specjalnej komisji. Zmieni się częstotliwość wywozu popiołu
Powstanie doraźna komisja Rady Miejskiej. Zajmie się nowelizacją systemu gospodarowania odpadami
Goczałkowice-Zdrój będą miały własny PSZOK. Podpisano umowę
Kto zajmie się bieżącym oczyszczaniem miasta? Samorząd szuka wykonawcy
Gorący tematWażna zmiana w czechowickim PSZOK. Punkt będzie działał w zmienionych godzinach
List czytelnikaSami sobie gotujemy ten los, czyli rzecz o śmieceniu w Czechowicach-Dziedzicach
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







