Wiadomości

  • 16 maja 2026
  • wyświetleń: 4192

[FOTO] W "resortówce" trwa budowa nowej hali. To jeden z elementów projektu wartego 6 mln zł

W Zespole Szkół Technicznych i Licealnych im. Stanisława Staszica w Czechowicach-Dziedzicach trwa budowa nowej hali wózków widłowych. To jeden z elementów projektu wartego w sumie 6 milionów złotych.

W "resortówce" trwa budowa nowej hali. To jeden z elementów projektu wartego 6 mln zł · fot. Bartłomiej Fajfer
W "resortówce" trwa budowa nowej hali. To jeden z elementów projektu wartego 6 mln zł
  • W "resortówce" trwa budowa nowej hali. To jeden z elementów projektu wartego 6 mln zł
  • W "resortówce" trwa budowa nowej hali. To jeden z elementów projektu wartego 6 mln zł
  • W "resortówce" trwa budowa nowej hali. To jeden z elementów projektu wartego 6 mln zł
  • W "resortówce" trwa budowa nowej hali. To jeden z elementów projektu wartego 6 mln zł
  • W "resortówce" trwa budowa nowej hali. To jeden z elementów projektu wartego 6 mln zł


Relację z budowy obiektu umieścił w mediach społecznościowych wicestarosta bielski Bartłomiej Fajfer. - Kolejny powiew nowoczesności w naszej zasłużonej czechowickiej "resortówce". Budujemy dla młodzieży super nowoczesną halę, gdzie będzie uczyć się zasad nowoczesnej logistyki i obsługi magazynów wysokiego składowania. Inwestycję sfinansowano z dotacji i środków powiatu. Znowu do przodu - przekazał samorządowiec.

Budowa hali wózków widłowych realizowana jest w ramach projektu "Rozwój i wzrost potencjału szkół Powiatu bielskiego prowadzących kształcenie zawodowe", wartego w sumie 6 226 252,64 zł.

Z hali będą korzystać uczniowie profilów technik logistyk, technik mechanik, mechanik pojazdów samochodowych, monter maszyn i urządzeń. Obiekt budowany jest w konstrukcji stalowej szkieletowej na fundamencie betonowym. Ponadto zakupione zostanie niezbędne wyposażenie.

Projekt obejmuje także doposażenie obiektu w zewnętrzną windę umożliwiającą dostęp do wszystkich kondygnacji budynku, dostosowując tym samym obiekt do korzystania z niego przez osoby niepełnosprawne.

Oprócz budowy hali, w ramach projektu realizowane są też modernizacje dwóch pracowni gastronomicznych, a także pracowni reklamy.

W czechowickiej "resortówce" uczy się około tysiąca uczniów w technikum i szkole branżowej. Zdaniem dyrektora placówki, Pawła Urbańczyka realizacja projektu będzie ogromną szansą dla młodzieży.

- Uczniowie będą zdobywali umiejętności praktyczne w takich samych warunkach, jak u pracodawców. Myślę, że będą mieli potem większe szanse na lepszą pracę. Dotyczy to kierunków gastronomicznych, logistycznego i związanego z reklamą - mówił w lipcu ubiegłego roku dyrektor Urbańczyk.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.