czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 lipca 2008
  • wyświetleń: 2403

Klapa ze sprzedażą kopalni Silesia

Głośna sprzedaż kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach póki co skończyła się fiaskiem! Ale jest jeszcze cień szansy, że kopalnia zamiast zostać zlikwidowana, trafi w ręce prywatnego inwestora - pisze Gazeta Wyborcza.

Termin na ostateczne podpisanie umowy sprzedaży kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach minął w poniedziałek, ale do historycznej transakcji nie doszło. Silesia miała być pierwszą w Polsce czynną kopalnią węgla kamiennego sprzedaną prywatnemu inwestorowi, ale nie udało się załatwić wszystkich związanych z tym procedur.

Zabrakło przede wszystkim zgody Ministerstwa Gospodarki, choć jeszcze parę dni temu wicepremier Waldemar Pawlak zapowiedział, że do 30 czerwca zdecyduje, czy kopalnia za 250 mln zł trafi w ręce szkockiej firmy Gibson Group International. Tak się jednak nie stało.

- Nie ma decyzji w sprawie Silesii - przyznał wczoraj Mariusz Kozłowski z biura prasowego resortu gospodarki.

Tymczasem Kompania Węglowa, do której należy kopalnia twierdzi, że ministerstwo ma związane ręce, bo Gibson Group International, spółka należąca w całości do szkockiego biznesmena Toma Gibsona, nie zarejestrowała swojego oddziału w Polsce. A jest to niezbędne, bo Kompania musi przenieść na szkocką spółkę koncesję na wydobywanie węgla kamiennego.

Więcej czytaj w Gazecie Wyborczej.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.