czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 lipca 2008
  • wyświetleń: 1555

Górnicy Silesii skarżą się premierowi

Kompania Węglowa udziela mediom nieprawdziwych informacji dotyczących sprzedaży Silesii - twierdzą związkowcy kopalni z Czechowic-Dziedzic i napisali w tej sprawie do premiera. Z kolei Zbigniew Madej, rzecznik KW, odpiera zarzuty związków zawodowych.

W piśmie przesłanym Donaldowi Tuskowi działacze kopalnianych związków argumentują, że szkocki koncern Gibson Group International Limited spełnił wymogi formalno-prawne, określone w umowie przetargowej. Posiadają dokumenty świadczące o tym, że Szkoci złożyli w Krajowym Rejestrze Sądowym papiery niezbędne do zarejestrowania polskiego oddziału firmy, a także wnioski do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o zezwolenie na nabycie nieruchomości.

Twierdzą, że nastąpiło to tuż po tym, jak 25 czerwca (do 30 czerwca miała zostać parafowana umowa sprzedaży kopalni), Gibson przedłużył wadium i podtrzymał cenę wystawioną w ofercie zakupu czechowickiej Silesii.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.