Wiadomości

  • 22 maja 2026
  • wyświetleń: 1093

[FOTO] Ćwiczenia przy zbiorniku retencyjnym. Strażacy uruchomili wysokowydajny agregat pompowy

Jednostka OSP Dziedzice przeprowadziła ćwiczenia przy zbiorniku retencyjnym przy ul. Weneckiej w Czechowicach-Dziedzicach. Ich założeniem była budowa punktu zaopatrzenia wodnego na rzece Iłownicy oraz zalanie komory pompowej zbiornika przy wykorzystaniu pomp pływających Mamut oraz pomp szlamowych PH 2400.

Ćwiczenia przy zbiorniku retencyjnym przy ul. Weneckiej w Czechowicach-Dziedzicach - 21.05.2026 · fot. OSP Dziedzice
Ćwiczenia przy zbiorniku retencyjnym przy ul. Weneckiej w Czechowicach-Dziedzicach - 21.05.2026


- Kolejnym etapem było pierwsze uruchomienie wysokowydajnego agregatu pompowego KL200SL zakupionego przez Gminę Czechowice-Dziedzice w ramach Programu OLiOC. Strażacy zbudowali stanowisko wodne zasilające, stanowisko buforowe w oparciu o zbiornik Super Tanker 13 000 l oraz doskonalili przetłaczanie i przepompowywanie wody pomiędzy samochodami pożarniczymi - relacjonuje OSP Dziedzice.

W ćwiczeniach udział brały trzy pojazdy OSP Dziedzice, samochód kwatermistrzowski, przyczepa zaopatrzenia wodnego wraz ze zbiornikiem Super Tanker oraz agregat pompowy KL200SL. - Ćwiczenia pozwoliły sprawdzić możliwości sprzętu oraz organizację działań podczas akcji przeciwpowodziowych i zaopatrzenia wodnego - dodała OSP Dziedzice.

Loading...

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OSP Dziedzice" podaj

OSP Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OSP Dziedzice" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.