Wiadomości
- 22 maja 2026
- wyświetleń: 1093
[FOTO] Ćwiczenia przy zbiorniku retencyjnym. Strażacy uruchomili wysokowydajny agregat pompowy
Jednostka OSP Dziedzice przeprowadziła ćwiczenia przy zbiorniku retencyjnym przy ul. Weneckiej w Czechowicach-Dziedzicach. Ich założeniem była budowa punktu zaopatrzenia wodnego na rzece Iłownicy oraz zalanie komory pompowej zbiornika przy wykorzystaniu pomp pływających Mamut oraz pomp szlamowych PH 2400.
- Kolejnym etapem było pierwsze uruchomienie wysokowydajnego agregatu pompowego KL200SL zakupionego przez Gminę Czechowice-Dziedzice w ramach Programu OLiOC. Strażacy zbudowali stanowisko wodne zasilające, stanowisko buforowe w oparciu o zbiornik Super Tanker 13 000 l oraz doskonalili przetłaczanie i przepompowywanie wody pomiędzy samochodami pożarniczymi - relacjonuje OSP Dziedzice.
W ćwiczeniach udział brały trzy pojazdy OSP Dziedzice, samochód kwatermistrzowski, przyczepa zaopatrzenia wodnego wraz ze zbiornikiem Super Tanker oraz agregat pompowy KL200SL. - Ćwiczenia pozwoliły sprawdzić możliwości sprzętu oraz organizację działań podczas akcji przeciwpowodziowych i zaopatrzenia wodnego - dodała OSP Dziedzice.
Loading...
OSP Dziedzice
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OSP Dziedzice" podaj
[FOTO] Ćwiczenia przy zbiorniku retencyjnym. Strażacy uruchomili wysokowydajny agregat pompowy
"Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa". Za nami spotkanie w OSP Dziedzice
[FOTO] OSP Dziedzice sprzedaje wysłużonego Peugeota. Służył w jednostce przez 18 lat
[FOTO] XIII Zjazd Delegatów Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Czechowice-Dziedzice
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.






