Wiadomości

  • 27 maja 2026
  • 1 czerwca 2026
  • wyświetleń: 955

Dzień Dziecka w Kolejach Śląskich. Dzieci i młodzież będą mogły podróżować za złotówkę

Za nami:

W poniedziałek, 1 czerwca dzieci i młodzież do 16. roku życia będą mogły podróżować pociągami Kolei Śląskich za symboliczną złotówkę. To kolejna propozycja przygotowana z myślą o młodych pasażerach, którzy coraz chętniej wybierają kolej. W pierwszych czterech miesiącach 2026 roku z przejazdów pociągami Kolei Śląskich z 37-proc. ulgą skorzystało o ponad 10 tys. więcej dzieci i młodzieży niż rok wcześniej.

Dzień Dziecka w Kolejach Śląskich. Dzieci i młodzież będą mogły podróżować za złotówkę
Dzień Dziecka w Kolejach Śląskich. Dzieci i młodzież będą mogły podróżować za złotówkę · fot. Koleje Śląskie


Jednorazowy bilet za złotówkę będzie obowiązywał 1 czerwca 2026 r. we wszystkich pociągach Kolei Śląskich - z wyłączeniem odcinka transgranicznego Chałupki - Bohumin. Promocyjne bilety będą dostępne wyłącznie 1 czerwca i tylko w Kaeśce - aplikacji mobilnej oraz sklepie internetowym Kolei Śląskich, dostępnym z poziomu przeglądarki internetowej.

Promocja nie obejmuje dzieci poniżej 4. roku życia, bo te zawsze podróżują Kolejami Śląskimi bezpłatnie - dzięki ustawowej uldze.

Promocja nie jest limitowana, co oznacza, że można nabyć dowolną liczbę biletów. W trakcie podróży należy posiadać dokument potwierdzający wiek dziecka, np. legitymację szkolną, dowód osobisty, paszport lub książeczkę zdrowia. Opcja biletu za złotówkę pojawi się w Kaeśce po wybraniu trasy przejazdu.

- Dzień Dziecka to świetna okazja, by wspólnie spędzić czas i pokazać najmłodszym, że podróż pociągiem może być wygodna i atrakcyjna. Tegoroczne święto przypada w poniedziałek, dlatego może być również dobrą okazją do przedłużenia weekendu i rodzinnych wycieczek. Chcemy zachęcać rodziny do korzystania z transportu publicznego i budować dobre doświadczenia z koleją już od najmłodszych lat - mówi Tomasz Niedziela, wiceprezes Kolei Śląskich ds. handlowych.

Dane Kolei Śląskich pokazują, że dzieci i młodzież korzystające z ustawowej ulgi 37-proc. podróżują pociągami coraz częściej. Od stycznia do kwietnia 2026 roku z przejazdów ulgowych dla dzieci i uczniów skorzystało blisko 530 tys. młodych pasażerów, podczas gdy w analogicznym czasie w ubiegłym roku było to ponad 519 tys. Oznacza to wzrost o ponad 10 tys. podróżnych rok do roku. I to mimo utrudnień wynikających z przebudowy katowickiego węzła kolejowego, którą prowadzi PKP PLK.

Największą różnicę odnotowano w lutym - w 2026 roku z przejazdów skorzystało ponad 124 tys. dzieci i uczniów - to o blisko 18 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

- Wzrost liczby młodych pasażerów pokazuje, że dzieci i młodzież coraz chętniej wybierają kolej w codziennych podróżach oraz podczas wyjazdów weekendowych i rodzinnych. To także sygnał, że promocje oraz rozwijana oferta przewozowa odpowiadają na potrzeby mieszkańców regionu - dodaje Tomasz Niedziela.

Szczegóły oferty "Dzień Dziecka z Kolejami Śląskimi" są dostępne na stronie http://www.kolejeslaskie.pl w zakładce "Dla Pasażera".

Warto pamiętać, że przez cały rok rodzice i opiekunowie podróżujący razem z dzieckiem mogą skorzystać z oferty "Rodzina". Dzięki niej grupy od 2 do 6 osób - w tym maksymalnie dwoje dorosłych i co najmniej jedno dziecko - mogą podróżować z 30-proc. zniżką. Oferta "Rodzina" łączy się w promocyjną ofertą z okazji Dnia Dziecka.

- Zależy nam na tym, aby kolej była naturalnym wyborem dla rodzin planujących krótsze i dalsze wyjazdy po regionie. Oferty specjalne, takie jak Dzień Dziecka za złotówkę, mają zachęcać do wspólnego odkrywania regionu i pokazywać, że podróż koleją może być częścią rodzinnego wypoczynku - podkreśla Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

mp / czecho.pl

źródło: Koleje Śląskie

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.