czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 lipca 2008
  • wyświetleń: 726

Kajakowy spływ gimnazjalistów

W środę, drugiego lipca , w godzinach porannych powróciła z „mazurskich stron” grupa uczniów Gimnazjum w Bestwince. Młodzież przebywała na spływie kajakowym szlakiem rzeki Krutyni, zorganizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy The Best z Bestwinki w ramach programu „Karol”.

Kajakowy spływ gimnazjalistów
fot. gminabestwina.info


Program „Karol” to nowy konkurs Ministerstwa Sportu i Turystyki upowszechniający kulturę fizyczną i sport w środowisku wiejskim i małych miast zainspirowany osobą Wielkiego Polaka jakim niewątpliwie był Karol Wojtyła. Gimnazjaliści z Bestwinki, w ciągu dziewięciu dni przepłynęli szlak od Młynika na Jeziorze Gielądzkim aż do Rucianego – Nida na Jeziorze Nidzkim, liczący blisko 110 km. Biorąc pod uwagę fakt, iż dla większości uczestników był to pierwszy kontakt z kajakiem i z taką formą turystyki kwalifikowanej, należy uznać to jako wyczyn godny uwagi.

Dodatkową atrakcją kajakowej wędrówki była wycieczka rowerowa z Krutynia do rezerwatów przyrody Zakręt i Królewska Sosna skupionych wokół Jeziora Mokrego. W trakcie długiej i męczącej podróży do domu uczestnicy wspominali czas spędzony na szlaku i planowali kolejną kajakową trasę na wakacje 2009.

gminabestwina.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.