Wiadomości

  • 30 maja 2026
  • 14 czerwca 2026
  • wyświetleń: 3254

[ZDJĘCIA] Tak bawiło się Podbeskidzie! Tłumy na Juwenaliach 2026

Juwenalia Podbeskidzia 2026 przeszły do historii. W piątek 12 czerwca główną scenę opanowali Żabson, Zalewski, Wac Toja, Louis Villain i Miszel. Natomiast w sobotę 13 czerwca publiczność bawiła się przy występach Kizo, Aviego, Oliwki Brazil, Majora SPZ oraz Lej Mi Pół. Festiwal po raz kolejny okazał się wielkim sukcesem, przyciągając tysiące uczestników z całego regionu.

Juwenalia Podbeskidzia - 12.06.2026 · fot. Sandra Szuta / czecho.pl
Juwenalia Podbeskidzia - 12.06.2026


Juwenalia Podbeskidzia 2026



Juwenalia ponownie odbyły się w wielkim stylu. Po sukcesie poprzednich edycji wydarzenie jeszcze raz potwierdziło swoją pozycję jako jeden z największych festiwali muzycznych w regionie. Tegoroczna odsłona miała miejsce 12 i 13 czerwca na kampusie Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego. Zgodnie z ideą wydarzenia promowała kulturę i muzykę młodych ludzi uczących się oraz studiujących w naszym regionie - nie tylko w Bielsku-Białej, ale również w Żywcu, Szczyrku, Wiśle, Cieszynie, Skoczowie, Czechowicach-Dziedzicach, Kozach, Andrychowie i wielu innych podbeskidzkich miejscowościach.

Festiwal, podobnie jak w poprzednich latach, był otwarty dla wszystkich mieszkańców regionu. Dzięki brakowi ograniczeń wiekowych w wydarzeniu mogli uczestniczyć nie tylko studenci, ale także całe rodziny oraz miłośnicy dobrej muzyki.

Juwenalia Podbeskidzia - 13.06.2026 · fot. Patryk Kamrowski / czecho.pl
Juwenalia Podbeskidzia - 13.06.2026


Festiwal w nowym wymiarze



Juwenalia Podbeskidzia ponownie pokazały, że z roku na rok rozwijają się coraz bardziej. Podczas dwóch dni koncertowych na scenie wystąpili artyści reprezentujący różne gatunki muzyczne, doskonale znani z największych tras koncertowych oraz platform streamingowych.

Piątek - 12 czerwca

  • Żabson
  • Zalewski
  • Wac Toja
  • Louis Villain
  • Miszel


Sobota - 13 czerwca

  • Kizo
  • Avi
  • Oliwka Brazil
  • Major SPZ
  • Lej Mi Pół


JP 2026 2
fot. mat. prasowe organizatora


Na scenie zaprezentowali się również najlepsi lokalni wykonawcy oraz artyści towarzyszący - laureaci Przeglądu Muzycznego "New Beats": lenaielo oraz Vixxar. Ich występy spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności.

Nie tylko muzyczne atrakcje



Tegoroczne Juwenalia nie ograniczały się wyłącznie do koncertów. Na uczestników czekała strefa food trucków z różnorodną ofertą kulinarną, strefa rozrywki oraz namiot z muzyką elektroniczną. Kampus Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego przez dwa dni zamienił się w centrum dobrej zabawy, spotkań i wspólnego świętowania.

Dwa dni pełne muzyki i pozytywnej energii



Organizatorzy po raz kolejny udowodnili, że Juwenalia Podbeskidzia na stałe wpisały się w kalendarz najważniejszych wydarzeń kulturalno-muzycznych regionu. Dopisała zarówno frekwencja, jak i atmosfera tworzona przez publiczność oraz artystów. Przez dwa dni kampus tętnił życiem, a koncerty zgromadziły fanów różnych gatunków muzycznych.

Tegoroczna edycja pozostawiła po sobie wiele niezapomnianych wspomnień i z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników. Wszystko wskazuje na to, że Juwenalia Podbeskidzia po raz kolejny spełniły oczekiwania publiczności i potwierdziły swoją renomę jako jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych południowej Polski.

Organizatorzy:
  • Uniwersytet Bielsko-Bialski
  • Samorząd Studencki Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego
  • Fundacja Pro Juvenes


Współorganizator:
  • Śląski Uniwersytet Medyczny


Partnerem strategicznym była Łomża, a wydarzenie zostało dofinansowane ze środków budżetu Miasta Bielska-Białej. Juwenalia Podbeskidzia 2026 odbyły się pod patronatem medialnym portalu bielsko.info.

mp, sid / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.