czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 lipca 2008
  • wyświetleń: 1036

O kulturze i historii żydów w Silesii

Uczniowie klas humanistycznych liceum z Zespołu Szkół "Silesia" biorą udział w ciekawym projekcie unijnym: "Nasze drogowskazy to: pamięć, dialog i współpraca".

Podczas spotkań i warsztatów młodzi ludzie poznają tradycję, kulturę oraz historię Żydów, także jej najtragiczniejszy okres. Uważają, że warto. Uczą się również przełamywać stereotypy. Okazuje się, że kultura i historia narodu żydowskiego tak naprawdę jest wciąż mało znana.

Młodych ludzi do udziału w projekcie przekonała nauczycielka języka polskiego Bogna Kroker. Od dawna interesuje się ona tą tematyką - szczególnie interesują ją tradycja żydowska, losy polskich Żydów, Holokaust.

Gdy rozpoczęła podyplomowe studia, napisała program, który Zespół Szkół "Silesia" jest obecnie jedyną czechowicką szkołą i jedną z nielicznych w regionie, które realizują projekty, poświęcone dialogowi polsko-żydowskiemu.

Więcej czytaj w papierowym wydaniu Echa.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.