Wiadomości
- 2 czerwca 2026
- wyświetleń: 897
To urządzenie, które może uratować życie. Czechowicka "szóstka" zbiera na defibrylator
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 6 im. Ignacego Łukasiewicza w Czechowicach-Dziedzicach] uruchomiła zbiórkę na zakup Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego (AED). - Dołącz do naszej akcji i pomóż ratować życie! - apeluje społeczność placówki.

Dlaczego to ważne? Jak wyjaśnia Szkoła Podstawowa nr 6 na stronie zbiórki, nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) może dotknąć każdego - niezależnie od wieku. - Szybka reakcja i dostęp do defibrylatora AED mogą zwiększyć szanse na przeżycie nawet o 70%. Dzięki Twojemu wsparciu nasza szkoła stanie się miejscem, w którym pierwsza pomoc jest dostępna przez całą dobę - nie tylko dla uczniów, ale dla wszystkich mieszkańców okolicy - podkreślają.
Celem zbiórki jest zakup kompletnego zestawu AED, który obejmuje defibrylator Philips FRx w torbie Standard, klucz pediatryczny Philips FRx - umożliwiający bezpieczne użycie AED u dzieci, TRAUMAKIT Mini Apteczkę Modułową 4 KRZO, kapsułę zewnętrzną ROTAID z alarmem - zapewniającą łatwy i bezpieczny dostęp do AED, tablice informacyjne AED, kamizelkę do nauki postępowania w przypadku zadławień/zakrztuszeń, dostęp do e-learningu dla 100 osób oraz instrukcję pierwszej pomocy (200 szt.).
- Każda wpłata przybliża nas do celu. Twoje wsparcie pozwoli szybko zakupić zestaw AED i stworzyć miejsce, w którym naprawdę "Serce bije" - bezpieczne i gotowe do działania. Chcemy podkreślić, że sprzęt ten nie będzie zamknięty w szkolnym budynku. Naszym celem jest montaż AED w specjalnej, zewnętrznej kapsule na elewacji szkoły, dzięki czemu urządzenie będzie dostępne całodobowo dla wszystkich mieszkańców oraz osób odwiedzających naszą okolicę - wyjaśnia Szkoła Podstawowa nr 6 im. Ignacego Łukasiewicza.
Szczegóły zbiórki oraz link do wpłat: https://zrzutka.pl/asfkhw

ZOBACZ TAKŻE
Warto wiedzieć, gdzie ich szukać. W przestrzeni miejskiej pojawiły się dwa nowe defibrylatory
JutroCzechowicka Szkoła Podstawowa nr 6 zaprasza na Piknik Rodzinny - ZMIANA TERMINU!
Zmiana obwodów szkół podstawowych. Obejmie część Czechowic-Dziedzic
Na remizie OSP Lipowiec pojawił się defibrylator AED. Druhowie przeprowadzą szkolenie
Na budynku SP5 został zamontowany defibrylator AED. Jest dostępny dla wszystkich mieszkańców
"AED dla Zabrzega". Trwa zbiórka na ogólnodostępny defibrylator
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







