czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 lipca 2008
  • wyświetleń: 661

Mniej dawców krwi niż rok temu

W czerwcu odbyły się dwie kolejne akcje zbiórki krwi w naszym mieście. Niestety, zmniejsza się ilość dawców.

6 czerwca czechowiccy krwiodawcy spotkali się w świetlicy PKP Cargo. Życiodajny płyn wtedy oddało 26 dawców. Zebrano 11 700 ml krwi.

13 czerwca specjalistyczny ambulans stanął na placu Jana Pawła II. 69 dawców oddało 31 050 ml krwi. Podczas akcji można było sobie zmierzyć pomiar cukru. Z tej oferty skorzystało 130 osób.

Podczas wakacji ambulans do poboru krwi do Czechowic-Dziedzic zawita tylko dwukrotnie – 13 lipca (Zabrzeg) i 12 sierpnia (plac targowy).

Początek wakacji stał się doskonałą okazją na podsumowanie pierwszego półrocza działalności czechowickiego Klubu Honorowych Dawców Krwi. – W ciągu pierwszych sześciu miesięcy odbyło się dziewięć akcji. 359 krwiodawców oddało 161 550 ml krwi – mówi Piotr Giemza z KHDK. W zeszłym roku przeprowadzono o jedną akcję więcej. – Efektem tego był lekki spadek zbiórki krwi – o 14 280 ml. Zmniejszyła się także liczba oddających – o 32 osoby – podsumowuje Piotr Giemza.

Więcej w wydaniu papierowym Gazety Czechowickiej!

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.