czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 lipca 2008
  • wyświetleń: 1157

Piesi pod specjalnym nadzorem

Z uwagi na trwający okres wakacyjny wiążący się ze wzmożonym ruchem turystycznym policjanci powiatu bielskiego prowadzą szereg działań i akcji mających na celu zapewnienie porządku i bezpieczeństwa osób korzystających z letniego wypoczynku. 7 lipca w poniedziałek bielska "drogówka" również włączyła się w to przedsięwzięcie przeprowadzając akcję "Pieszy".

Bardzo często przyczyną wypadków jest niewłaściwe zachowanie się przechodniów, dlatego prowadzone działania skierowane były na niechronionych uczestników ruchu czyli pieszych i rowerzystów, którzy łamiąc przepisy stwarzają zagrożenie na drogach. Policjanci bezwzględnie karali nierozsądek, lekkomyślność i ignorowanie prawa czego efektem było nałożenie 49 mandatów karnych i zastosowanie 3 pouczeń. Najczęściej popełnianymi wykroczeniami było przechodzenie na czerwonym świetle, wtargnięcie na jezdnię oraz wymuszanie pierwszeństwa na nadjeżdżającym pojeździe. Policjanci pojawili się m.in. na ul. Stojałowskiego, 1 - go Maja, Cieszyńskiej, Żywieckiej, a także w pobliskich miejscowościach np. w Jasienicy, Czańcu czy Kozach.

Mając na względzie bezpieczeństwo na drogach, w czasie trwania wakacji akcja "pieszy" będzie wielokrotnie powtarzana. Policjanci będą prowadzić działania w różnych punktach Bielska - Białej i na terenie całego powiatu, gdzie zagrożenie zdarzeniami z udziałem pieszych jest szczególnie wysokie.

KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.