Wiadomości

  • 11 lipca 2008
  • wyświetleń: 6454

Gibson nie kupi kopalni Silesia!

Zarząd Kompanii Węglowej zdecydował we wtorek o unieważnieniu przetargu na sprzedaż kopalni "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach.

Gibson nie kupi kopalni Silesia!
Kopalnia Silesia


Szkocka firma Gibson Group International, która była gotować zapłacić za Silesię 250 mln zł, nie spełniła wszystkich wymogów "formalno-prawnych". Do 30 czerwca, kiedy minął termin podpisania umowy, GGI nie dostarczyła Kompanii wszystkich wymaganych dokumentów, w tym potwierdzenia zarejestrowania swojego oddziału w Polsce. Firma zbyt późno wystąpiła też do MSWiA o zgodę na nabycie działek na terenie kopalni oraz nie poinformowała Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zamiarach kupna Silesii.

Sprawa Silesii może znaleźć swój finał w sądzie. Nie wiadomo bowiem, co z 4 milionami wadium, które GGI wpłaciła na konto Kompanii Węglowej. Umowa zakładała, że w przypadku, gdyby Szkoci nie wywiązali się ze swoich zobowiązań, wadium przepada. Teraz, aby odzyskać pieniądze, będą próbowali udowodnić, że opóźnienia w dostarczeniu dokumentacji nie wyniknęły z ich winy.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj