czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2008
  • wyświetleń: 1713

Biblioteczne atrakcje na wakacje

W ramach akcji "Biblioteczne atrakcje - zero nudy na wakacje" przewidziano szereg imprez dla najmłodszych, którzy lato spędzą w Czechowicach. Dzięki przygotowanym zabawom często będą mogli wykazać się swoim talentem oraz odkryć nowe pasje.

Biblioteczne atrakcje na wakacje
Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach


Na Oddziale Dziecięcym MBP do 31 lipca potrwa „Zabawka ze Skrawka”, czyli zajęcia plastyczne w każdy wtorek i czwartek od godz. 11:00 – 13:00. Poza tym w godzinach otwarcia Biblioteki udostępniono Kącik Czytelnika (gry planszowe, puzzle, kolorowanki) oraz dwa stanowiska internetowe.

Filia nr 1 MBP do 29 sierpnia zaprasza do "Wakacyjnej Biblioteki”, w ramach której odbędą się zajęcia plastyczno-edukacyjne dwa razy w tygodniu (konkursy plastyczne, składanki z origami, bibułkarstwo, szukanie swoich bohaterów w książkach).

Filia nr 2 przygotowała „Poranek z bajką w bibliotece”. W każdy poniedziałek i wtorek o godzinie 10:00 w ramach akcji będą prowadzone imprezy: 14 lipca (poniedziałek) „Czy znasz tę baśń"– konkurs czytelniczy dla dzieci; 30 lipca (środa) „Klub za regałem” – spotkania czytelników dorosłych przy kawie; 22 sierpnia (wtorek) „Cztery pory roku – lato” – zajęcia literacko - plastyczne dla dzieci z wykorzystaniem utworów o lecie; „Zaczarowany świat origami” – zajęcia plastyczne dla dzieci; 29 sierpnia (wtorek) - ognisko dla dzieci od godz. 14:00.

W "trójce" lato to „Warsztaciki wakacyjne, czyli każde dziecko to potrafi”. Prowadzone będą zajęcia z zakresu: bibułkarstwa, origami, malowania na szkle, haftowania. To wszystko w każdy wtorek od 11:00.

W Bronowie w Filii nr 5 MBP czas na „Lato z przygodą”. W każdy poniedziałek od 8:00 do 14:00 w lipcu i sierpniu – w ramach akcji prowadzone będą zajęcia: „Wyprawy książkowe w krainy baśniowe” – zajęcia literacko-poznawcze; „Odkrywcze wędrówki myślącej główki” – zajęcia rozrywkowe, a także „Podróże kontynentalne - poznaj trochę świata w środku lata” – zajęcia poznawczo-manualne.

Filia nr 6 (Ligota Burzej) zaprasza na „Poranek w bibliotece”. W miesiącu lipcu w każdy poniedziałek od 9:00 do 11:00 biblioteka zorganizuje spotkania czytelnicze połączone z grami, zabawami, zajęciami plastycznymi i bibułkarstwem.

Ligota Centrum to Filia nr 7 i „Wakacje w bibliotece? – czemu nie”. W okresie lipca od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 – 12:00 będą prowadzone zajęcia plastyczne (origami, bibułkarstwo), gry planszowe, komputerowe, internetowe. Odbędzie się też spotkanie z Ratownikiem Medycznym.

Filia nr 8 (Ligota Miliardowice) przygotowała „Wakacyjną przygodę z komputerem”. W okresie wakacji będą prowadzone zajęcia komputerowe i internetowe (gry komputerowe, nauka szukania haseł w Internecie).

Filia nr 9 w Zabrzegu zaprasza wszystkie dzieci na „Przygodę wakacyjną – marzenia i rzeczywistość”. Zajęcia dla dzieci będą prowadzone w okresie sierpnia od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia biblioteki – rysowanie, malowanie, szukanie w książkach swoich bohaterów, rozwiązywanie krzyżówek i rebusów, zabawy, które zaproponują dzieci.

Filia nr 10 przygotywała całe mnóstwo zabaw w okresie letnim. 9, 16, 25, 30 lipca „Z piosenką w plecaku” nauczymy się wakacyjnych piosenek. 10, 17, 24 lipca odbędziemy „Podróże po Europie”, dzięki którym za pomocą gier planszowych poznamy kraje naszego kontynentu. 11 i 15 lipca to zajęcia plastyczne „Każde dziecko to potrafi”. 14 i 21 lipca dowiemy się „W co się bawiły nasze mamy” (zajęcia ruchowe), a 18 lipca (piątek) w ramach spotkania „Nad Rudkiem – Czechówką i Iłownicą” poznamy legendy naszego miasta.

22 lipca (wtorek) jako „Młodzi odkrywcy” poznamy zjawiska fizyczne, a 23 lipca (środa) w "dziesiątce" odbędzie się zabawa karaoke „Nutki w bibliotece”. 28 lipca ponownie dowiemy się „W co się bawiły nasze mamy”, a 29 lipca (wtorek) „Obrazki i zagadki dla Jacka i Agatki”, czyli rozwiązywanie rebusów, zagadek, krzyżówek.

Filia nr 10 MBP zaprasza także 4 sierpnia (poniedziałek) na zabawę „I co dalej..”, gdzie wymyślać będziemy nowe przygody bohaterów literackich. Trzy dni później, 7 sierpnia (czwartek), będziemy ilustrować wymyślone przez siebie opowiadania. Międzyczasie, 5 sierpnia (wtorek) czekają nas „Chodnikowe zabawy”, czyli malowanie na chodniku. 11 sierpnia odbędzie się spotkanie zatytułowane „W co się bawiły nasze mamy”, tymczasem 12 sierpnia (wtorek) „W starym kinie” zobaczymy projekcję bajek na starodawnym rzutniku.

14 sierpnia (czwartek) odbędziemy „Podróże po Europie” na grach planszowych. 18 sierpnia (poniedziałek) odbędzie się spotkanie „Czy duchy są straszne”, czyli wakacje z duchami w ramach zajęć literacko–plastycznych. 19 sierpnia to impreza karaoke, a 21 sierpnia jeszcze raz przyrzymy się legendom z Czechowic-Dziedzic, odbywając wycieczkę do Izby Regionalnej.

Nim 29 sierpnia (piątek) pożegnamy wakacje z biblioteką w Filii nr 10, przeżyjemy jeszcze kilka arcyciekawych imprez: 06, 08, 13, 20 sierpnia „Obrazy i zagadki dla Jacka i Agatki” (rozwiązywanie rebusów, zagadek, krzyżówek), 19, 22, 26, 27 sierpnia „Każde dziecko to potrafi”, czyli zajęcia plastycznea, a 25 sierpnia (poniedziałek) „Młody odkrywca”.

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.