czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 lipca 2008
  • wyświetleń: 2044

Przewoźnik znalazł się w Czechowicach

Z ponad 8,5-godzinnym opóźnieniem 48 dzieci wyjechało wczoraj z Łodzi na obóz do Grecji. Przewoźnik podstawił autobus z łysą tylną oponą. Wezwano drogówkę. Okazało się, że brakowało też tachometru, a gaśnice nie były zalegalizowane.

Zaczęło się wielogodzinne koczowanie dzieci pod wiatą pobliskiej jadłodajni (przy dworcu Fabrycznym). Część uczestników rozjechała się do domów. Pozostali nudzili się, byli coraz bardziej zmęczeni i zrezygnowani.

Najpierw zastępczy autobus miał przyjechać w południe. Nie pojawił się, bo... nie znaleziono kierowców. O godz. 13 czternastoletnia Patrycja Pokorska miała dosyć czekania i gdyby nie opór taty, najchętniej w ogóle zrezygnowałaby z podróży. Przerażała ją myśl o spędzeniu 30 godzin w autobusie.

- Trzy razy odwoziłem córkę z Widzewa-Wschodu na miejsce zbiórki, inni kursowali z dziećmi taksówkami - mówi Krzysztof Pawlak. - Kto nam zwróci koszty?

Januszowi Bobrowskiemu, ojcu 16-letniej uczestniczki, w głowie nie mogło się pomieścić, że ktoś bierze 1400 zł za każde skierowanie, podstawia nienadający się do jazdy autobus, a potem nie może znaleźć rezerwowego.

- Przewoźnik, podpisując umowę z organizatorem, odpowiada za transport uczestników, tymczasem po stwierdzeniu usterek nie podstawił rezerwowego pojazdu - mówi Jacek Galicki, szef biura podróży Jaga, w którym rodzice wykupili skierowania na obóz. - Wszystko spadło na nasze barki.

- Obdzwoniliśmy mnóstwo innych przewoźników, nigdzie nie było dwóch kierowców z ważnymi paszportami - dodaje Tomasz Wojnakowski, właściciel Szawel Travel, organizator imprezy. - Nowego przewoźnika znaleźliśmy dopiero w Czechowicach-Dziedzicach na Śląsku.

Zastępcza scania z Czechowic przyjechała o godz. 15.30. Kontrolę policyjną przeszła pomyślnie. Dla trojga wczasowiczów, którzy mieli jechać z młodzieżą... zabrakło miejsc. Polecą dziś samolotem z Okęcia.

Na Śląsku młodzież miała przesiąść się do właściwego autokaru. Kilku rodziców pojechało prywatnymi autami za scanią, żeby w Czechowicach dopilnować kontroli przez drogówkę.

Więcej czytaj w Expressie Ilustrowanym.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.