czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 lipca 2008
  • wyświetleń: 706

Gmina na Ogólnopolskiej Konferencji

W dniach 6-8 czerwca 2008 r. w Wyższej Szkole Administracji w Bielsku-Białej odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa nt „Wady postawy ciała u dzieci i młodzieży- profilaktyka, diagnostyka, terapia”. Wydział Fizjoterapii tej uczelni zorganizował ją przy współudziale Bielskiego Szkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjno-Kompensacyjnej.

Patronat nad konferencją objęła Polska Akademia Nauk, Minister Zdrowia, Minister Edukacji Narodowej, Prezesi: Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, Rehabilitacji i PFRON-u.

Zgromadziła ona nie tylko wielu znakomitych polskich profesorów z dziedziny rehabilitacji i fizjoterapii, ale również z zagranicy, gościem był m.in. profesor Santos Sastre z Uniwersytetu w Barcelonie, który prezentował swoją metodę leczenia skolioz. W ciągu trzech dni konferencji odbyło się pięć sesji naukowych ( ponad 60 wystąpień), kilkanaście spotkań warsztatowych oraz sesja plakatowa.

Czechowice-Dziedzice miały swój mocny akcent w tej konferencji. Zaproszenia na nią, jako goście honorowi otrzymali Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Kwaśny oraz dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Andrzej Kamiński, którzy są inicjatorami realizowanego od 2003 roku w naszej gminie „Programu profilaktyki i korekcji wad postawy ciała u dzieci i młodzieży”. Przewodniczący Marek Kwaśny w imieniu burmistrza Mariana Błachuta i swoim złożył z okazji jubileuszu 25- lecia istnienia Bielskiego Szkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjno-Kompensacyjnej dyrektorowi tej placówki Pawłowi Kowalskiemu podziękowanie za wieloletnią współpracę z naszą gminą w dziedzinie korekcji i profilaktyki wad postawy, wręczając pamiątkową tablicę.

Oprócz przedstawicieli władz naszego miasta, w konferencji udział wzięło kilku czechowickich nauczycieli, którzy prowadzą na co dzień zajęcia gimnastyki korekcyjnej, a ich opinia była jednoznaczna - wzbogacili swój warsztat pracy.


Promocją i docenieniem naszej gminy było zakwalifikowanie prezentacji przygotowanej przez Joannę Pielech, kierownika Ośrodka Gimnastyki Korekcyjno-Kompensacyjnej działającego przy Gimnazjum Publicznym nr 1. Jej celem było propagowanie rozwiązania systemowego dotyczącego profilaktyki wad postawy ciała w innych gminach i miastach.
Joanna Pielech w swoim wystąpieniu przedstawiła Program dotyczący szkolnej korektywy, które realizuje nasza gmina.

Przedstawiciele środowiska naukowego przekazali pod adresem naszych władz samorządowych słowa uznania za wprowadzenie w życie rozwiązania systemowego dotyczącego profilaktyki i korekcji wad postawy ciała u dzieci i młodzieży, co dowodzi ich wielkiej odpowiedzialności w zrozumieniu istoty problemu.

UM Czechowice-Dziedzice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.