Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 lipca 2008
  • wyświetleń: 1472

Egzamin na prawo jazdy w Toyotach

W ośrodkach egzaminowania kierowców w całej Polsce trwa wymiana samochodów - starsze zastępowane są nowymi, jedne marki innymi. Już teraz powoduje to napięcia między ośrodkami nauki jazdy, a skończy się zapewne wzrostem cen kursów dla przyszłych kierowców.

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej ople corsy i fiaty punto zastępowane są przez toyoty yaris.

Właściciele ośrodków przygotowujących przyszłych kierowców zgrzytają zębami. Po raz kolejny będą musieli kupić nowe samochody do nauki jazdy, bo tego oczekują od nich kursanci.

- Faktycznie, sypią się skargi z ośrodków nauki jazdy - przyznaje Edward Płonka, szef bielskiego WORD.

W przetargu na dostawę samochodów do WORD w Bielsku-Białej wzięli udział dealerzy oferujący opla corsę, fiata, skodę fabię i toyotę yaris. Wygrała ta ostatnia marka. Niebawem 18 toyot zastąpi nieco wysłużone fiaty punto i ople corsy.

- Fiat bardzo pewnie się czuł przystępując do przetargu, ale jeszcze lepiej przygotowała się Toyota - wyjaśnia Płonka. - Stawka bowiem jest niebagatelna. Nie chodzi przecież tylko o samochody egzaminacyjne, a głównie o pojazdy dla kursantów, które teraz nabywać będą szkoły. Oferent mógł więc zaniżyć ceny dla nas, bo przeliczył, że na sprzedaży aut dla ośrodków zarobi znacznie więcej.

Niektórzy właściciele ośrodków nauki jazdy już wymienili samochody.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.