Wiadomości

  • 26 lipca 2008
  • wyświetleń: 1860

Kolejki klientów po ekogroszek

Jest tańszy w eksploatacji i nie zanieczyszcza środowiska. Do tego jest wygodny w eksploatacji - do pieca wystarczy dołożyć go raz na kilka dni. Mowa o ekogroszku - rodzaju węgla, który robi furorę na rynku. Jest towarem tak pożądanym, że trzeba czekać na jego zakup miesiąc. Groszek produkują spółki: Kompania Węglowa i Katowicki Węgiel.

- Początki były trudne, ale od dłuższego czasu rośnie zapotrzebowanie na to paliwo, bo jest ekologiczne i ogrzewanie nim jest tańsze niż gazem czy energią elektryczną. Piece ekologiczne produkują energię nie tylko do centralnego ogrzewania, ale także ogrzewają wodę. Oszczędzamy więc podwójnie - tłumaczy Krzysztof Targosz, kierownik Działu Marketingu Katowickiego Węgla.

Zapotrzebowanie na ekologiczne paliwo jest tak duże, że firma nie nadąża z produkcją.

- W ciągu doby produkujemy 1,2 tys. ton ekoretu (to nazwa ekogroszku tej spółki). Myślę, że nawet gdybyśmy produkowali 2 tys. ton, też byłoby mało - mówi Targosz.

Żeby kupić groszek, trzeba wpisać się na listę oczekujących na awizację. Zapisy prowadzone są w siedzibie spółki. Potem trzeba miesiąc czekać. Klient jest umawiany na konkretny dzień.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.