czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 lipca 2008
  • wyświetleń: 1623

Silesia: Kompania nie chce rozmów!

Kompania Węglowa nie wznowi negocjacji na temat unieważnionego przetargu na sprzedaż kopalni Silesia. - To zamknięty rozdział - mówi Jacek Korski, wiceprezes KW.

Kompania ogłosiła unieważnienie przetargu na sprzedaż swojej najmniejszej kopalni 8 lipca. 30 czerwca - tydzień przed określonym terminem finalizacji transakcji - zainteresowany nabyciem Silesii szkocki koncern Gibson Group International Limited wydłużył swoją ofertę o kolejne trzy miesiące. KW uznała jednak, że formalności trwają zbyt długo i unieważniła przetarg.

Szkoci poczuli się skrzywdzeni. Tłumaczyli, że ugrzęźli na czasochłonnych procedurach administracyjnych, sama korekta dotycząca wadium zabrała trzy miesiące. Zamieszanie wywołał fakt, że gwarancje bankowe złożył nie inwestor ze Szkocji, ale firma z Wysp Dziewiczych.

- Nie mogliśmy przyjąć takich gwarancji. To był wystarczający powód, żeby unieważnić przetarg, ale daliśmy Gibsonowi szansę - wyjaśniają przedstawiciele Kompanii Węglowej. Okazało się, że Szkoci kłopot będą mieli również z koncesją na wydobywanie węgla.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.