czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 lipca 2003
  • wyświetleń: 1301

Jak czytamy?

Reklama

Z okazji ogólnopolskiej akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" w Miejskiej Bibliotece Publicznej przygotowano ankietę czytelniczą, w której udział wzięły 123 osoby z terenu czechowickiej gminy (6 proc. pytanych pochodziło z innych miejscowości - Bestwiny, Oświęcimia, Chybia, Brzeszcz i Pszczyny). Wśród respondentów były 53 kobiety i 70 mężczyzn. Największą grupę stanowiły osoby
w wieku od 25 do 39 lat.

21 proc. ankietowanych napisało, że nie pamięta, kiedy ostatnio przeczytało jakąkolwiek książkę. Tyle samo z nich przyznaje, że czytało miesiąc temu, a 37 proc. respondentów podkreśla, że jest w trakcie czytania. Wśród odpowiedzi pojawiały się również terminy - dwa miesiące temu - tak odpowiedziało dwóch pytanych, trzy miesiące temu - odpowiedzi takiej udzieliła tylko jedna osoba. Cztery osoby przyznały, że ostatni raz miało książkę w ręku pół roku temu, a trzynaście, że czytało dokładnie rok temu.

więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa na str. 13

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.