czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 lipca 2008
  • wyświetleń: 1788

Kolejny przetarg na kopalnię Silesia?

Dzięki wstawiennictwu central związkowych przewodniczący organizacji związkowych działających w KWK Silesia uczestniczyli wczoraj w posiedzeniu Komisji Trójstronnej ds. Zabezpieczenia Socjalnego Górników, które odbyło się w Centrum Partnerstwa Społecznego im. A. Bączkowskiego "Dialog" w Warszawie.

Kolejny przetarg na kopalnię Silesia?
Związkowcy spotkali się z wicepremierem.fot. danielek2002 / klub czecho.pl


Dla związkowców z kopalni udział w posiedzeniu Komisji, gdzie oprócz związków zawodowych uczestniczą prezesi wszystkich spółek węglowych i firm działających w górnictwie (Związek Pracodawców Górnictwa Węgla kamiennego) oraz ministrowie, miał ogromne znaczenie, bo udało się o problemach kopalni opowiedzieć wprost wicepremierowi i ministrowi gospodarki Waldemarowi Pawlakowi.

Związkowcy mówią jednomyślnie: "Z wizyty jesteśmy bardzo zadowoleni". Wicepremier polecił prezesowi Kompanii Węglowej, aby w terminie do 20 września Kompania dokonała analizy możliwości rozcięcia złóż i prowadzenia wydobycia w kopaln i Silesia przez Kompanię Węglową. Dodatkowo w pracach Zespołu, który będzie dokonywał analizy uczestniczyć będą mogli przedstawiciele związków zawodowych. Wcześniej Zarząd Kompanii Węglowej kategorycznie odrzucał taką możliwość. Wyniki prac tego Zespołu mają być również przedstawione organizacjom związkowym do konsultacji.

Oprócz powyższego polecenia, wicepremier Waldemar Pawlak, polecił również zarządowi KW S.A. aby dokonał analizy możliwości wydzielenia kopalni Silesia ze struktur KW S.A. i utworzenia na bazie jej majątku spółki prawa handlowego z możliwością poszukiwania inwestora strategicznego.

Po raz pierwszy od wielu lat nie przebijała się na czoło propozycja uśpienia czy też likwidacji kopalni Silesia, a wręcz przeciwnie, polecenia wicepremiera Pawlaka poszły w kierunku poszukiwania rozwiązań, które pozwoliłyby w dalszym ciągu funkcjonować kopalni.

danielek2002

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.