Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2008
  • wyświetleń: 1562

Pomoc poszkodowanym w wypadku

Przewodniczący Śląskiego Związku Gmin i Powiatów – Zygmunt Frankiewicz na prośbę władz Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego zwrócił się z apelem o pomoc osobom poszkodowanym w tragicznym wypadku drogowym, jaki miał miejsce 11 lipca 2008 r. na terenie Serbii.

W wypadku zginęło sześć osób, a poszkodowanych jest 60 dorosłych i dzieci - w większości mieszkańców Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego. Skutki wypadku są dla wielu osób bardzo poważne, co wiązać się będzie z koniecznością długotrwałej rehabilitacji, zakupu lekarstw, sprzętu rehabilitacyjnego, czy ortopedycznego. W związku z tym, pomoc finansowa dla osób poszkodowanych w wypadku jest konieczna, a dla władz samorządowych może być wyrazem solidarności i dobrej woli.

Na terenie powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego powołane zostało Powiatowe Centrum Koordynacji Pomocy na rzecz ofiar wypadku autokarowego organizujące i koordynujące rzeczową i psychologiczną pomoc osobom poszkodowanym.

Władze Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego apelują o przekazywanie do budżetu Powiatu pomocy finansowej, która zostanie następnie przekazana poszkodowanym. Szczegółowych informacji udziela p. Krystian Grzesica – Sekretarz Powiatu Bieruńsko-Ledzińskiego, tel. 32/216 38 88, e-mail: sekretarz@powiatbl.pl.

Przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie zostało utworzone konto, na które darowizny mogą wpłacać osoby, fundacje i firmy:

ING Bank Śląski S.A. nr 56 1059 13 99 1000 0023 1458 2715
z dopiskiem „Darowizna na rzecz ofiar wypadku autokarowego w Serbii.”

UM Czechowice-Dziedzice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.