Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 sierpnia 2008
  • wyświetleń: 2456

Tomik poezji czechowickiej pisarki

Czechowiczanka Urszula Żoczek wydała właśnie tomik poezji zatytułowany "Wyciszenie".

- Jest to mój debiutancki tomik, zbiór 94 wybranych wierszy, które pisane były "do szuflady" od czasu liceum, poprzez studia, z przerwami aż do dziś - opowiada autorka. - Pomysł wydania ich przyszedł dość nieoczekiwanie, a Wydawnictwo uznało wiersze za interesujące na tyle, że zechciało je wydać.

Są to wiersze głównie o miłości, zarówno tej trudnej, nieodwzajemnionej i bolącej, jak i tej, która przynosi radość i szczęście, a także o przemijaniu. Cały tomik utrzymany jest w refleksyjno-nostalgicznej tonacji. Mam już informacje od czytelników, że się podoba.

- Inspirację czerpałam nie tylko z własnych przeżyć i doświadczeń. W dużym stopniu wiersze powstawały na podstawie obserwacji innych ludzi. Dzięki dużej wrażliwości i empatii można doskonale wczuć się w położenie innej osoby i opisać jej uczucia. Obecnie powstają nowe wiersze, o nieco innej tematyce - mówi Urszula Żoczek.

Autorka jest absolwentką filologii angielskiej Uniwersytetu Śląskiego. Specjalizowała się w literaturze amerykańskiej. Brała udział w konkursach poezji "Benefis Literacki", organizowanych przez Pracownię Języka Polskiego, Dział Nauk Pałacu Młodzieży w Katowicach. Pracuje jako lektorka języka angielskiego.

Tomik sprzedawany jest w wybranych księgarniach w Warszawie i okolicach, w czechowickiej księgarni na ul.Kolejowej i na stronie internetowej wydawnictwa www.anagram.com.pl.

aka / czecho.pl

---------------------------------

Prezentujemy jeden z wierszy:

A gdy wyciągnę ramiona

A gdy wyciągnę ramiona
przybiegnie do mnie westchnienie
które tonie w deszczu

A gdy wyciągnę ramiona
Bóg pośle anioła
by utulił me rzęsy

I dotknę twoich dłoni
skąpanych
na równi z moimi
w natchnieniu

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.