czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 września 2008
  • wyświetleń: 1751

Kopalnia Silesia bez przyszłości?

W tym miesiącu ma powstać opracowanie dotyczące przyszłości kopalni. Pracuje nad nim specjalny zespół ekspertów, choć zdaniem związkowców nie zebrał się jeszcze ani razu, a do 20 września efekt tej pracy ma dać odpowiedź na pytanie czy likwidować czy inwestować w rozwój kopalni w Czechowicach-Dziedzicach.

Dudek: Zarząd KW jest niepoważny


Jak mówią związkowcy ich nerwy są już w gorszym stanie niż siedziba. Kopalnia miała być sprzedana kilka miesięcy temu. Przetarg jednak unieważniono z powodu niedociągnięć formalnych. Teraz najlepszy scenariusz dla Silesii znaleźć ma zespół ekspertów.

Związkowcy nie zamierzają odpuszczać i chcą mieć wpływ na losy kopalni. Przedstawiciele związków zostali powołani do zespołu doradczego. Ale jak mówi szef kopalnianej Solidarności, mimo, że wspólne decyzje mają być podjęte do 20 września, w pracach komisji jeszcze nie brał udziału.

Przedstawiciele Kompanii Węglowej odpowiadają, że spotkania jeszcze nie zwołano, bo nie byłoby o czym rozmawiać. Zarząd czeka na pełne ekspertyzy i inne dokumenty.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.